Gimnazija “Vuk Karadžić” – Babušnica

Telefon: 010/385-026
Website: www.gimbab.edu.rs
Email: gimbab@ptt.rs

Škola je počela sa radom školske 1976/1977. godine. Gimnazija “Vuk Karadžić” u Babušnici, kroz svoju istoriju prolazila je kroz razne reforme i transformacije. Zgrada koju danas škola koristi izgrađena je 1982. godine.

Unutar objekta nastava se realizuje u 16 prostorija. Među tim prostorijama nalaze se: klasične učionice, specijalizovane učionice, kabineti i radionice. Posebno opremljeni su kabineti fizike, hemije i biologije, kao i 2 informatička kabineta. Škola poseduje školsku biblioteku i multimedijalni centar koji se nalazi u njenom sklopu.

Pored Gimnazije radi i Dom učenika, koji može da primi 60 učenika. Učenicima su na raspolaganju spavaonica, učionica, prostorija za rekreaciju u kojoj učenici mogu da provode svoje slobodno vreme, kao i druge prateće prostorije.

SMEROVI - Gimnazija "Vuk Karadžić" - Babušnica

Područje rada: Gimnazija