Međunarodni konkurs za najbolјi rad na temu “Kolevka”

15/03/2019 09:59

Međunarodni konkurs za najbolјi rad na temu “Kolevka”

Pravoslavni dečji časopis „Svetosavsko zvonce“ i Srpsko Odelјenje Međunarodnog fonda jedinstva pravoslavnih naroda (Moskva) u okviru projekta „ĆIRILICA, DAR BOŽJI IZ RUKU SVETITELJA“ raspisuju međunarodni konkurs za najbolјi rad na temu: KOLEVKA.

Opšti uslovi konkursa

Cilј konkursa je duhovno, moralno i patriotsko vaspitanje dece i omladine, podsećanje na tradicionalne vrednosti i značaj naših korena, od porodice do Kosova i Metohije.

Kolevka je veoma širok pojam i omogućena vam je potpuna sloboda umetničkog izražavanja.

Učesnici konkursa mogu da šalјu literarne, likovne i filmske radove, kao i fotografije i muzička ostvarenja (kompozicije).

Na konkursu mogu da učestvu učenici svih osnovnih i srednjih škola. Radovi su pojedinačni, zajedničke radove više učenika ili odelјenja nećemo uzimati u obzir. Molimo vas da ne šalјete radove iz oblasti primenjene umetnosti (zbog nemogućnosti izlaganja).

Svečana dodela nagrada će biti 24. maja 2019. godine u Ruskom domu, Ul. Kralјice Natalije br.33, u Beogradu u 12 sati.

Detalјna obaveštenja o uslovima konkursa, kao i obrazac za prijavu koji obavezno treba dostaviti uz rad, objavlјeni su na sajtu: www.zvonce.sps.rs,

Konkurs je otvoren do 3. maja 2019. godine.

15/03/2019 09:59