Od čokolade postajemo pametniji?

07/02/2018 13:57

Od čokolade postajemo pametniji?

Divna vest za ljubitelje čokolade: studije su pokazale da nas ovaj slatkiš čini pametnijima, jer poboljšava funkciju mozga!

Dosad, naučnici su dokazali da crna čokolada utiče na bolje raspoloženje, jer zbog nje, telo luči hormone sreće. Uz to, ona je idealna namirnica za veću energiju i produktivnost. Najnovija studija, pokazala je da čokolada utiče na naš mozak mnogo više nego što smo ranije pretpostavljali.

Čokolada poboljšava pamćenje

Naime, jedna studija pokazala je da ljudi koji konzumiraju čokoladu makar jednom nedeljno, imaju bolje pamćenje i abstraktno mišljenje, što su pokazali i rezultati mnogobrojnih testova.

Ljudi koji su konzumirali čokoladu lakše su pamtili brojeve telefona, listu za kupovinu, a bili su i sposobni da rade dve stvari odjednom, kao što je na primer pričanje i upravljanje automobila.

Baš iz tog raloga, stručnjaci preporučuju crnu čokoladu učenicima i studentima koji pripremaju ispite ili uče za testove. Neka vam ovo bude jedna od užina u toku dana i lakše ćete pamtiti gradivo.

07/02/2018 13:57