Život

Pobedite anskioznost hranom!

🕔16:49, 15.Aug 2017

Kao što postoje okidači stresa kada je ishrana u pitanju, poput kafe i alkohola, postoji i hrana koja nas smiruje i pomaže pri savladavanju anksioznosti. 1. Ostrige Cink, kojem su ostrige prepune, smiruje naš nervni sistem i dovodi ga u

Pročitaj ceo članak
Kako održati koncentraciju prilikom učenja?

🕔16:00, 15.Aug 2017

Nedostatak koncentracije sa sobom donosi i poteškoće u učenju i dodatni stres. Kako biste izbegli navedene situacije, poslušajte savete psihologa Antonija Rostajna, sa Univerziteta iz Pensilvenije. Pametan piše… Kako ne biste zaboravili važan datum, bilo da je u pitanju test,

Na današnji dan preminuo je Džekson Polok

🕔20:06, 11.Aug 2017

Na današnji dan poginuo je Pol Džekson Polok, američki slikar. Polok je rođen 28. januara 1912. godine u gradiću Kodi u Vajomingu, kao peto dete farmera i domaćice. U prvih deset godina njegovog života, porodica se, u potrazi za boljim

Pročitaj ceo članak
Koja je srednja škola najbolja za mene?

🕔13:11, 19.Jun 2017

Kako izabrati srednju školu? Koji smer bi bio najbolji za mene? Kako da znam da li ću steći željena znanja u srednjoj školi koju odaberem?

Pročitaj ceo članak
Kako pobediti tremu pred malu maturu?

🕔10:02, 13.Jun 2017

Mala matura se bliži, a trema se iz dana u dan povećava. Završni ispit i ove godine traje tri dana, pa će maturanti moći da odahnu tek 16. juna, kada završe polaganje poslednjeg – kombinovanog testa.

Pročitaj ceo članak
Kako izabrati srednju školu?

🕔11:16, 12.Jun 2017

Izbor srednje škole je veoma važna odluka koja se nalazi pred svakim osmakom. Ali kako doneti pravu odluku i izabrati najbolju srednju školu?

Pročitaj ceo članak
Koje su najbolje tehnike učenja?

🕔16:39, 1.Jun 2017

Mala matura se približava i vremena za učenje je sve manje, zbog čega je potrebno efikasno provesti vreme namenjeno pripremi za završni ispit.

Ples maturanata za Ginisov rekord

🕔10:10, 30.Mar 2017

Ove godine će maturanti iz cele Srbije 19. maja zajedno sa svojim vršnjacima iz više zemalja Evrope učestvovati u maturantskom plesu kadril – koji će oboriti Ginisov rekord.

Pročitaj ceo članak
Pančevo: Za punoletstvo od grada “kultura na poklon”

🕔13:36, 14.Feb 2017

Grad Pančevo deli poklone svim svojim sugrađanima koji su ove godine napunili 18 godina, odnosno onima koji ove godine postaju punoletni.

Pročitaj ceo članak
Bliži se upis u srednje škole

🕔15:09, 24.Jun 2016

Nakon što su objavljeni konačni rezultati male mature, budući srednjoškolci mogu izračunati koliko tačno bodova imaju na kraju osnovne škole.

baner_300x250