Bodovi za upis u srednje škole 2019/2020

Bodovi za upis u srednje škole

Dragi osmaci, na našem portalu mogu se pronaći bodovi za upis u srednje škole iz školske 2018/2019 godine. Bodovi za upis na srednje škole u Srbiji predstavaljaju broj ostvarenih bodova poslednjeupisanog kandidata na određenom smeru u školskoj 2018/2019 godini. Bodovi koji su prikazani u tabeli prikazuju najmanji broj bodova za upis na smerove srednjih škola u Srbiji.

To ne znači da taj broj važi i za upis u školsku 2019/2020 godinu, tačnije, ukoliko ostvarite veći broj od onoga u tabeli niste zasigurno i upisali određeni smer. Nakon predavanja liste želja, formira se lista na kojoj se na prvom mestu nalazi prijavljeni učenik sa najviše bodova i iza njega drugi po broju bodova i tako sve do broja slobodnih mesta koja postoje za određeni smer.

Broj bodova poslednjeg na listi (iznad crte) je minimalan broj bodova koji je bio potreban da se upiše određeni smer. Ukoliko je konkurencija veća, odnosno ukoliko se prijave kandidati sa većim brojem bodova nego prošle godine, minimalan broj bodova za upis na taj smer će biti veći. Ukoliko je konkurencija manja, minimalan broj bodova za upis će biti manji.

Bodovi za upis u srednje škole koji se nalaze u tabeli nisu sigurna granica koju treba da prebacite, ali mogu da predstavljaju određeni orijentir, jer po iskustvu od ranijih godina retko se događa da je razlika u bodovima drastična.

Stručna pomoć pri izboru škole

Koju srednju školu upisati i koja je srednja škola najbolja za vas? Prilikom izbora srednje škole veoma je važno da se poklope vaše ambicije i lične sklonosti. Portal Edukacija i naš tim pedagoga pomaže vam da taj problem rešite. Ukoliko niste sigurni koja škola je najbolja za vas, predlažemo vam test profesionalne orijentacije za upis u srednju školu, kako bi uz asistenicu našeg stručnog tima rešili sve nedoumice oko izbora.

Počevši od upisa u školsku 2016/2017. godinu za upis u srednju školu u trajanju od četiri godine biće potrebno najmanje 50 bodova koji se ostvaruju na osnovu uspeha tokom školovanja i polaganja male mature.

Svaka srednja škola u Srbiji ima stranicu na našem portalu, na kojoj se nalaze bodovi za sve smerove koje učenici mogu da upišu.

• Bodove koje nosite iz škole, možete izračunati OVDE.
  • Termine svih predupisnih i upisnih dešavanja, kao i termine polaganja male mature, možete pogledati OVDE.
  • Primer popunjene liste želja pogledajte OVDE.
  • Detaljnije o rasporedu učenika po srednjim školama, pogledajte OVDE.

135 Komentara
115 Replika
54 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Milan

Koliko treba bodova za medicinsku u zrenjenin za skolsku 2019/2020

Nikola

Da li mogu da upadnem za masera,ako imam 60 poena?

Stefann

Lošiji sam djak imam slab prosek da li ću uspeti da upišem trogodišnju školu sa 33 ukupno boda posle polaganja mature

Jovan

Imam pitanje za ovih minimalnih 50 bodova koji su potrebni za cetvorogodisnju srednju. Da li su to 50 samo iz skole proseci kad se saberu ili zajedno sa malom maturom

Neko

Zajedno sa malom maturom

ASKELA

Da li mogu da upisem 1 kragujevacku gimnaziju sa 82 poena

Mina

Jel neko upisuje medicinsku skolu u deligradskoj

Natalija

Neko u zemunsku prirodni smer?

Aleksandar

Da li mogu da uposem 8 drustveni smer sa 78 poena

Kosta

Postoji mogucnost, ali samo ako je stavis da ti je prva zelja

Andrija

Koliko treba za elektrotehnicara elektronike ili elektrotehnicara procesnog upravljanja

Stefan

Za el. procesnog upravljnja 75

nekoo

koliko bodova za poslasticara

Ivana

imam oko 55bodova bez male mature jer moja skola ne polaze malu maturu da li mogu upast u spediciju?

D...

Da li mogu upisati 8.gimnaziju sa 85 poena??

Aleksaa

Sta mi je najbolje da upisem do 60 bodova

M.S.

koliko bodova je potrebno za ekonomsku skolu

Ivana

Bar preko 40

Zuri8

Koliko je potrebno bodova za kuvarsku skolu???☺

Exs

Jana

Ako imam otprilike 58/59 bodova od proseka, a sobzirom da je generacija ’04 jaca i ima dosta zainteresovanih za upis u gimnaziju, jezicki smer, koliko bi bilo bodova za upis u gimnaziju (jezicki smer), otprilike..

Mica

Da li mogu da upišem medicinsku sa 63/70 bodova?

Helena

Ne sem ako zelis trogodisnju

Sara

Ima zdravstveni negovatelj i maser

andjela

koliko treba bodova za ekonomsku poslovni administrator?

Jovana

U Kraljevu je trebalo oko 74

Darko djuric

Koliko treba dobova za saobracajnu smer motornih vozila 3 godine