Bodovi za upis u srednje škole 2018/2019

Bodovi za upis u srednje škole

Dragi osmaci, na našem portalu mogu se pronaći bodovi za upis u srednje škole za 2018/2019 godinu. Bodovi za upis na srednje škole u Srbiji predstavaljaju broj ostvarenih bodova poslednjeupisanog kandidata na određenom smeru u školskoj 2017/2018 godini. Bodovi koji su prikazani u tabeli prikazuju najmanji broj bodova za upis na smerove srednjih škola u Srbiji.

To ne znači da taj broj važi i za upis u školsku 2018/2019 godinu, tačnije, ukoliko ostvarite veći broj od onoga u tabeli niste zasigurno i upisali određeni smer. Nakon predavanja liste želja, formira se lista na kojoj se na prvom mestu nalazi prijavljeni učenik sa najviše bodova i iza njega drugi po broju bodova i tako sve do broja slobodnih mesta koja postoje za određeni smer.

Broj bodova poslednjeg na listi (iznad crte) je minimalan broj bodova koji je bio potreban da se upiše određeni smer. Ukoliko je konkurencija veća, odnosno ukoliko se prijave kandidati sa većim brojem bodova nego prošle godine, minimalan broj bodova za upis na taj smer će biti veći. Ukoliko je konkurencija manja, minimalan broj bodova za upis će biti manji.

Bodovi za upis u srednje škole koji se nalaze u tabeli nisu sigurna granica koju treba da prebacite, ali mogu da predstavljaju određeni orijentir, jer po iskustvu od ranijih godina retko se događa da je razlika u bodovima drastična.

Počevši od upisa u školsku 2016/2017. godinu za upis u srednju školu u trajanju od četiri godine biće potrebno najmanje 50 bodova koji se ostvaruju na osnovu uspeha tokom školovanja i polaganja male mature.

Svaka srednja škola u Srbiji ima stranicu na našem portalu, na kojoj se nalaze bodovi za sve smerove koje učenici mogu da upišu.

• Bodove koje nosite iz škole, možete izračunati OVDE.
  • Termine svih predupisnih i upisnih dešavanja, kao i termine polaganja male mature, možete pogledati OVDE.
  • Primer popunjene liste želja pogledajte OVDE.
  • Detaljnije o rasporedu učenika po srednjim školama, pogledajte OVDE.