Bodovi za upis u srednje škole 2018/2019

Bodovi za upis u srednje škole

Dragi osmaci, na našem portalu mogu se pronaći bodovi za upis u srednje škole iz školske 2017/2018 godine. Bodovi za upis na srednje škole u Srbiji predstavaljaju broj ostvarenih bodova poslednjeupisanog kandidata na određenom smeru u školskoj 2017/2018 godini. Bodovi koji su prikazani u tabeli prikazuju najmanji broj bodova za upis na smerove srednjih škola u Srbiji.

To ne znači da taj broj važi i za upis u školsku 2018/2019 godinu, tačnije, ukoliko ostvarite veći broj od onoga u tabeli niste zasigurno i upisali određeni smer. Nakon predavanja liste želja, formira se lista na kojoj se na prvom mestu nalazi prijavljeni učenik sa najviše bodova i iza njega drugi po broju bodova i tako sve do broja slobodnih mesta koja postoje za određeni smer.

Broj bodova poslednjeg na listi (iznad crte) je minimalan broj bodova koji je bio potreban da se upiše određeni smer. Ukoliko je konkurencija veća, odnosno ukoliko se prijave kandidati sa većim brojem bodova nego prošle godine, minimalan broj bodova za upis na taj smer će biti veći. Ukoliko je konkurencija manja, minimalan broj bodova za upis će biti manji.

Bodovi za upis u srednje škole koji se nalaze u tabeli nisu sigurna granica koju treba da prebacite, ali mogu da predstavljaju određeni orijentir, jer po iskustvu od ranijih godina retko se događa da je razlika u bodovima drastična.

Počevši od upisa u školsku 2016/2017. godinu za upis u srednju školu u trajanju od četiri godine biće potrebno najmanje 50 bodova koji se ostvaruju na osnovu uspeha tokom školovanja i polaganja male mature.

Svaka srednja škola u Srbiji ima stranicu na našem portalu, na kojoj se nalaze bodovi za sve smerove koje učenici mogu da upišu.

• Bodove koje nosite iz škole, možete izračunati OVDE.
  • Termine svih predupisnih i upisnih dešavanja, kao i termine polaganja male mature, možete pogledati OVDE.
  • Primer popunjene liste želja pogledajte OVDE.
  • Detaljnije o rasporedu učenika po srednjim školama, pogledajte OVDE.

102 Komentara
93 Replika
8 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Vuk Djordijevski

Nosicu verovatno 43.2 boda iz osnovne skole,zeleo bi da upisem elektrotehnicku skolu u Pancevu smer Energetika to bi najvise od svega zeleo,pise da tteba 59bodova da li ako predjem to sigurno upadam i koliko da se spremam pre prijemnog ?Hvala unapred na odgovoru.

Dea

Upala sam u srednju školu u barajevu… falilo mi je 1 bod za srednju školu za negu lepote na Voždovcu, da li imam šanse da me puste u tu školu, isti smer kao što sam upala u školu u Barajevu?

Lazae

Ko je upisao Nautickog tehnicara u Novom Sadu??

Nikola

Koliko bodova treba za vazduhoplovnu akademiju 2018/2019? Imam 81,70 bodova

Aleksandar

Nisam mogao da odem u cetvorogodisnju jer sam imao 49,97 bodova jel mogu sada u drugoj godini da se prebacim u tu cetvorogodisnju.

Alex

Mozes, ali mislim da samo odredjene skole imaju tu mogucnost. Imas na ovom sajtu edukacije. Bas je o tome rec, pa potrazi.

Aleksandar

Gde tacno imas li mozda link trazio sam ali nisam nasao

Vladimir Radic

Da li mogu kuvara u bačkoj Palanka imam 51,5 bodova.

Riki

Da li mogu upisati sportsku gimnaziju u Beograd imam 82 boda a treba 87 i trebalo bi da ce da se smanje kriterijumi

nio

koliko bodova treba za pravnog tehnicara nis

IceXlon

Da li mogu upisati Autoelektricara u Šapcu
Imam 53,30 bodova

MrRastaman

Ne mozes sine moj. Sa toliko bodova mozes samo 13-u gimnaziju upisati,tamo sve primaju

Jaaa

Koliko bodova treba za automehaničara u tesli

Dimitrije

Koliko treba bodova za 12 februar vozac motornih vozila

dejan

koliko poena treba za nocnog bravara

PC Geek

Koliko treba poenaza prirodno-matematički smer gimnazije u Grockoj? Orijentaciono, ne precizno (zavisi od broj kandidata, to znam)

Marijana

Da li završena niža Muzička škola nosi bodove za upis?

Исидора

Не, никакве. Мучимо се за две школе без реазлога (осим ако ниси љубитељ музике, као ја).

Petar

koliko bodova treba za kriminalisticku

Nemanja

Koliko treba bodova za naftasa

Erik Sib

dali je moguca da upisem saobracajnu skolu u beloj crkvi imam 59,35 bodova?pls odg!

Desa

Pre nego sto se pitas da li mozes upasti u srednju, nauci kako se pise recca li

Nemanja

Da li mogu da upisem gimnaziju sa 80 bodova i u koji smer mogu upasti

Žirafa PetaŠkola

Nažalost, ne.

Alek

Pa zavisi koju gimnaziju. Upisivali su ove godine gimnaziju i sa manje bodova.

Violeta

Za upis u cetvorogodisnje skolovanje pise da treba minimum 50 bodova. Da li tih 50 bodova samo iz skole ili sa bodovima sa prijemnog zajedno??

Mare

Tih 50 poena ti je ukupno i iz skole i sa prijemnog

Miki

Koliko ce trebati poena za upis prirodnog matematickog smera 2017/2018 godine ? 60 mesta