Bodovi za upis u srednje škole 2019/2020

Bodovi za upis u srednje škole

Dragi osmaci, na našem portalu mogu se pronaći bodovi za upis u srednje škole iz školske 2018/2019 godine. Bodovi za upis na srednje škole u Srbiji predstavaljaju broj ostvarenih bodova poslednjeupisanog kandidata na određenom smeru u školskoj 2018/2019 godini. Bodovi koji su prikazani u tabeli prikazuju najmanji broj bodova za upis na smerove srednjih škola u Srbiji.

To ne znači da taj broj važi i za upis u školsku 2019/2020 godinu, tačnije, ukoliko ostvarite veći broj od onoga u tabeli niste zasigurno i upisali određeni smer. Nakon predavanja liste želja, formira se lista na kojoj se na prvom mestu nalazi prijavljeni učenik sa najviše bodova i iza njega drugi po broju bodova i tako sve do broja slobodnih mesta koja postoje za određeni smer.

Broj bodova poslednjeg na listi (iznad crte) je minimalan broj bodova koji je bio potreban da se upiše određeni smer. Ukoliko je konkurencija veća, odnosno ukoliko se prijave kandidati sa većim brojem bodova nego prošle godine, minimalan broj bodova za upis na taj smer će biti veći. Ukoliko je konkurencija manja, minimalan broj bodova za upis će biti manji.

Bodovi za upis u srednje škole koji se nalaze u tabeli nisu sigurna granica koju treba da prebacite, ali mogu da predstavljaju određeni orijentir, jer po iskustvu od ranijih godina retko se događa da je razlika u bodovima drastična.

Stručna pomoć pri izboru škole

Koju srednju školu upisati i koja je srednja škola najbolja za vas? Prilikom izbora srednje škole veoma je važno da se poklope vaše ambicije i lične sklonosti. Portal Edukacija i naš tim pedagoga pomaže vam da taj problem rešite. Ukoliko niste sigurni koja škola je najbolja za vas, predlažemo vam test profesionalne orijentacije za upis u srednju školu, kako bi uz asistenicu našeg stručnog tima rešili sve nedoumice oko izbora.

Počevši od upisa u školsku 2016/2017. godinu za upis u srednju školu u trajanju od četiri godine biće potrebno najmanje 50 bodova koji se ostvaruju na osnovu uspeha tokom školovanja i polaganja male mature.

Svaka srednja škola u Srbiji ima stranicu na našem portalu, na kojoj se nalaze bodovi za sve smerove koje učenici mogu da upišu.

• Bodove koje nosite iz škole, možete izračunati OVDE.
  • Termine svih predupisnih i upisnih dešavanja, kao i termine polaganja male mature, možete pogledati OVDE.
  • Primer popunjene liste želja pogledajte OVDE.
  • Detaljnije o rasporedu učenika po srednjim školama, pogledajte OVDE.

179 Komentara
159 Replika
121 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
vuk

koliko treba za zdrastvenog negovatelja u valjevu bodova

Zoran

Ja upisao farmaciju sa 92,58. Jos neko?

okok

jel upisao neko msz laborant??

Jovvaanaaa

gde ste upali?

04👑🖤

Neko Aleksa Savic Medicinska?

IME OK

Ko upisuje skole u Srbiji i koje?

Stefan

Da li neko zna ako je kvota za skolu bila 30,a sada 27 jel to znaci da ce se ove godine smanjiti bodovi za tu skolu.

Momčina

Isto pitanje.

Molim odgovor!

Maša

Ne,znači da se broj mesta smanjio na 27.

Nenad

49.97bodova koja je najbolja trogodisnja skola da se upise a da bi se prebacili u cetvorogodisnju

Abv

Upisuje neko Boru ili Svetozara u Nisu

Imam ime al necu da ga kazem

Ja

Abv

Koji smer? ako si u Bori

Rajko

Kad izlaze rezultati da li smo upali u zeljene skole i gde mogu to da pogledam

Maša

Na sajtu ministarstva,kad ukucaš svoju šifru,u nedelju🤗

Maša

Najverovatnije u nedelju,na sajtu ministarstva prosvete

Gici

7. Jula na sajtu ministarstva ukucas sifru i vidis gde si upao

Milica

Kazu da nocas posle 12 h pisace gde su upali. Ukucate onu sifru

Pokojni osmak

Neće nikako.

Milica

Vidim ja da je samo neko reko da bi reko, kao bilo je tako prosle godine, odmah videli…

Neko tamo

Imam 75,47 bodova,a za sk koju ja hocu treba 80 jel moguce da upadnem?

Cane

DA LI NEKO ZNA KADA IZLAZI BODOVNA LISTA ZA UPIS U SREDNJE 2019/20?

GORDANA STANKOVIC

DA LI IMATE BODOVE ZA UPIS U SREDNJE SKLOE ZA OVU GODINU

Katarina

Nee bodovi za upis se obljavljuju tek posle rezulataa

Katarina

Ako za skolu, treba 63 a ja imam 70 da li mogu da upadnem?

Katarinina pomoc

Ne,ako imas vise za 5 bodova ili vise nego sto treba i pri tome postavljas glupa pitanja i jos ocekujes da ti neko odgovori mozes upisati 100% Lazu, jer tu ti se ne gledaju bodovi.Koliko si imala bodova iz srpskog, vidim da zarez stavljas u sred pitanja.

Larica

Ne. Ako treba 63 ti moras da imas 80🙄

Matematicarka

Ma jok be ne mozes

Marina

Zanima me vase misljenje, da li ove godine padaju poeni? Hvala!

Allll

Da li ucenik, koji neku skolu stavi kao prvu na listi zelja, ima prednost u odnosu na nekoga ko je tu istu skolu stavio na npr. 3. mesto?

aleksandar

Dali može da se upiše bravar-zavarivač sa 37,59 bodova molim vas da mi javite na Meil aleksandarvasev192@gmai.com ili na broj telefona 0629610203 molim vas da mi javite hitno da znam

ognjen

imam 74 poena da li mogu da upisem dkg ako neko zna ili isto zeli da upise dkg neka se javi u komentarima

Ilija

Ja imam 49,63 bodova i ne znam da li mogu da upisem cetvorogodisnju školu ako mi fali 0,39 bodova za gradjevinsku u beogradu.Molim vas odgovorite mi plasim se mnogo..

Grrm

Nisam sigurna ali mislim da mozes, ako ne u ovom u drugom krugu jer ce se u tu skolu prvo upisati oni sa boljim uspehom🤷🏻‍♀️

Ana

Hoces,sigurno.Ove godine ce opasti br.poena zbog losije uradjene male mature u odnosu na prethodnu godinu.

Bbbbbitch

Ja imam 57,7 a za službenika u bankarstvu i osiguranju (četvorogodišnja) treba taman toliko prošle godine su primali učenike i sa 56, nadam se da nisu digli kriterijum bodova za upis. 🙂