Testovi za malu maturu – Završni ispit

testovi mala matura

Poštovani osmaci, za vas smo pripremili testove koji će vam pomoći da se što bolje pripremite za malu maturu. Svi zadaci u testovima preuzeti su iz zbirke zadataka za završni ispit u osnovnom obrazovanju i vaspitanju. Online testovi za malu maturu pomoći će vam da jednostavno i lako proverite stečeno znanje i što spremniji dočekate malu maturu.

Završni ispit – Testovi

Upis u srednje škole zna da bude stresan, neprijatan uz prisutan strah od toga da li će te upisati školu koju prvu navedete na listi želja. Mi smo tu da vam pomognemo da taj proces upisa u srednju školu prođe što bezbolnije. Pored online testova za malu maturu, na našem portalu, nudimo vam i mnoštvo drugih informacija koje će vam biti od velike koristi prilikom upisa u srednju školu.

Rešenja testova male mature pogledajte OVDE.

Kombinovani test 2018/2019

Srpski jezik 2018/2019

Matematika 2018/2019

Uskoro!

Arhiva - Testovi od prethodnih godina

Stranica će svakodnevno biti ažurirana sa novim testovima. Očekujte nove testove uskoro. Pratite nas!

*** Napomena: Ovo nisu zvanični testovi koji će biti na završnom ispitu. Testovi su namenjeni vežbanju. Zadaci su preuzeti iz zbirke za završni ispit i prilagođeni našem softveru.

Izvor: Svi zadaci su preuzeti iz Zbirke zadataka iz biologije, geografije, istorije, fizike i hemije, Zbirke zadataka iz matematike i Zbirke zadataka iz srpskog jezika koju je priredio Zavod za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja Republike Srbije za izdavača Privredno društvo “Prosvetni pregled” d.o.o. Beograd.

65 Komentara
83 Replika
0 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Eldar

Zdravoo zna li se koliko treba bodova za medicinu?Ja sam sad osmi razred pa me interesuje.

Sanja Peric

Je l upisuje neko sl. godine medicinsku na zvezdari farmaceutski tehnicar?

Mala Garava

Da li neko ima proverene informacije (zakon, nacrt zakona…) u vezi daljeg akademskog školovanja ( upisa na iste) posle strukovnih škola ? Naime šta znači da posle položone stručne mature može da se upiše samo stručno visoko obrazovanje bez prijemnog ispita? Primer: Da li može posle srednje farmaceutske da se upiše medicinski fakutet, molekularna biologija… ili samo farmaceutski fakultet – akademski i strukovne studije farmacije?

Tijana Obradović

jel upisuje neko ekonomsku i zemunu?

Kristijan Vuksanovic

kako ste vi ostali prosli matis ja 8 od 10

기ㅞ오

Za matematiku piše da će uskoro novi testovi, a već je prošla.

Miki Cerak

Vidimo se u turistickoj bracurde

Aleksa Aubameyang

ko ce odavde u zemunsku

David

Upisuje neko ATS

heisenberg

ja ću imati nekih 83 boda i planiram da je stavim prvu na listu želja, samo još uvek ne znam da li je škola pravi izbor, kakvo je društvo, nastavnici itd.. pošto nemam nikoga da se raspitam

Marija J.

Sta ste stavili cvetak ili drvo?

vekisa

Cvetak i to je tacan odgovor.

기ㅞ오

Cvetak.

asd

Ako npr za skolu koju ja zelim da upisem treba 92 poena, a ja imam 93 da li je sigurno upisujem??

Aki

Ne sigurno ali verovatno.
Ako vise njih zeli u tu skolu a ima vise bodova od tebe nrvn da ce pre njih ubaciti ?

vekisa

Test iz srpskog jezika 4, 7 pitanje kako to moze da bude prisvojno znacenje kada oznacava mesto?

Katarina

tako sto jugoistok Srbije, znaci da jugoistok pripada u toj recenici Srbiji, I prisvojno je, nije receno da se nalazi u Srbiji vec na jugoistoku Srbije…

Hvala bate.

Erik Sib

upisuje neko saobracajnu u beloj crkvi?

Dimitrije

Ko od vas upisuje saobracajnu na Vracaru?

jovan

ja

Luka

Joooj, ja se plasim prijemnog O>O

ogi jovanovic

Joooj, pa svi se plase O>O

Coa Marjanović

Ipak ne

David

Sta si uradio na srpskom? ja 8,2510 😀

Daca _quinn

ee ljjudi upisuje neko medicinsku na zvezdarii?

Anđa

Neko upisuje medicinska sestra/vaspitac u deligradskoj?

Viktorija Kuzmanović

ja

Nakyyyyyy

braaaaaaate, jos tri dana do prijemnog i vec me ubi tremaaa

Daca _quinn

istoo bratee

Andjela

Daa!
Joj sutraaa!!!
Ja bgm nikako matematiku vezbala nisam!!?

Erik Sib

upisuje neko za instruktora?

Mihajlo Miki Zubović

neka sa svima srecno i neka upisu sta zele