Testovi za malu maturu – Završni ispit

testovi mala matura

Poštovani osmaci, za vas smo pripremili testove koji će vam pomoći da se što bolje pripremite za malu maturu. Svi zadaci u testovima preuzeti su iz zbirke zadataka za završni ispit u osnovnom obrazovanju i vaspitanju. Online testovi za malu maturu pomoći će vam da jednostavno i lako proverite stečeno znanje i što spremniji dočekate malu maturu.

Ne znaš koju školu da upišeš?

Portal Edukacija i naš tim pedagoga pomaže vam da taj problem rešite. Ukoliko niste sigurni koja škola je najbolja za vas, predlažemo vam test profesionalne orijentacije za upis u srednju školu, kako bi uz asistenicu našeg stručnog tima rešili sve nedoumice oko izbora.

Završni ispit – Testovi

Upis u srednje škole zna da bude stresan, neprijatan uz prisutan strah od toga da li će te upisati školu koju prvu navedete na listi želja. Mi smo tu da vam pomognemo da taj proces upisa u srednju školu prođe što bezbolnije. Pored online testova za malu maturu, na našem portalu, nudimo vam i mnoštvo drugih informacija koje će vam biti od velike koristi prilikom upisa u srednju školu.

Rešenja testova male mature pogledajte OVDE.

Kombinovani test 2019/2020

Srpski jezik 2019/2020

Uskoro novi testovi!

Matematika 2019/2020

Uskoro novi testovi!

Arhiva - Testovi od prethodnih godina

Testovi za malu maturu 2018/2019

KOMBINOVANI TEST 2018/2019

SRPSKI JEZIK 2018/2019

MATEMATIKA 2018/2019

Napomena: Za vežbanje koristite testove iz prethodne godine. Određeni zadaci se ponavljaju i u novoj zbirci, dok su na mnogima samo promenjeni brojevi, logika ostaje ista.

Stranica će svakodnevno biti ažurirana sa novim testovima. Očekujte nove testove uskoro. Pratite nas!

*** Napomena: Ovo nisu zvanični testovi koji će biti na završnom ispitu. Testovi su namenjeni vežbanju. Zadaci su preuzeti iz zbirke za završni ispit i prilagođeni našem softveru.

Izvor: Svi zadaci su preuzeti iz Zbirke zadataka iz biologije, geografije, istorije, fizike i hemije, Zbirke zadataka iz matematike i Zbirke zadataka iz srpskog jezika koju je priredio Zavod za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja Republike Srbije za izdavača Privredno društvo “Prosvetni pregled” d.o.o. Beograd.

78 Komentara
89 Replika
16 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Tamara

oce li neko upisivati gimnaziju u Subotici,jezicki smer?

Marko

Hvala na pomoći.

@djape___

Da li ce neko ici u Vojnu gimnaziju

Andrea

JEL UP NEKO ELEKTROTEHNICAR INFORMACIONIH TEHNOLOGIJA U SMEDEREVU???

S.M

Da li ce neko da upise u Vrnjackoj Banji za kuvara?

Stefan

Da li neko upisuje Pozarevacku gimnaziju,prirodno-matematicki smer?

Stefan

Pozdrav, u kom programu su radjeni testovi?Hvala!

Milic

HTML kojim su uradjene vecina stranica na internetu.
Nema na cemu XD

Hvala!

Radisa

Jel upisuje neko VA gimnaziju 2019

Vale

sta je to? Vazduhoplovna?

Olja

Da li neko upisuje Isidorinu gimnaziju u NS prirodno-matematicki smer?

Smiljana

Kada izlaze testovi iz matematike

Sara

Nece ni izaci testovi is matematike…pa pogledaj, ni predhodnih godina nisu izasli.

B.M.

Inace ja idem na sahovsku katedru u Moskvu, pa mi prijemni i ne treba…

B.M.

Glupost cista… pre lagano….

stefan

da je lako znao bi da napises prelagano

Ivana

Bravo, odlična pomoć svaka čast!!!

Eldar

Zdravoo zna li se koliko treba bodova za medicinu?Ja sam sad osmi razred pa me interesuje.

Sanja Peric

Je l upisuje neko sl. godine medicinsku na zvezdari farmaceutski tehnicar?

Mala Garava

Da li neko ima proverene informacije (zakon, nacrt zakona…) u vezi daljeg akademskog školovanja ( upisa na iste) posle strukovnih škola ? Naime šta znači da posle položone stručne mature može da se upiše samo stručno visoko obrazovanje bez prijemnog ispita? Primer: Da li može posle srednje farmaceutske da se upiše medicinski fakutet, molekularna biologija… ili samo farmaceutski fakultet – akademski i strukovne studije farmacije?

Tijana Obradović

jel upisuje neko ekonomsku i zemunu?

Kristijan Vuksanovic

kako ste vi ostali prosli matis ja 8 od 10

기ㅞ오

Za matematiku piše da će uskoro novi testovi, a već je prošla.

Miki Cerak

Vidimo se u turistickoj bracurde