Back to homepage

Testovi za malu maturu – Završni ispit

testovi mala matura

Poštovani osmaci, za vas smo pripremili testove koji će vam pomoći da se što bolje pripremite za malu maturu. Svi zadaci u testovima preuzeti su iz zbirke zadataka za završni ispit u osnovnom obrazovanju i vaspitanju. Online testovi za malu maturu pomoći će vam da jednostavno i lako proverite stečeno znanje i što spremniji dočekate malu maturu.

Ne znaš koju školu da upišeš?

Portal Edukacija i naš tim pedagoga pomaže vam da taj problem rešite. Ukoliko niste sigurni koja škola je najbolja za vas, predlažemo vam test profesionalne orijentacije za upis u srednju školu, kako bi uz asistenicu našeg stručnog tima rešili sve nedoumice oko izbora.

Završni ispit – Testovi

Upis u srednje škole zna da bude stresan, neprijatan uz prisutan strah od toga da li će te upisati školu koju prvu navedete na listi želja. Mi smo tu da vam pomognemo da taj proces upisa u srednju školu prođe što bezbolnije. Pored online testova za malu maturu, na našem portalu, nudimo vam i mnoštvo drugih informacija koje će vam biti od velike koristi prilikom upisa u srednju školu.

Rešenja testova male mature pogledajte OVDE.

Kombinovani test 2020/2021

Srpski jezik 2020/2021

• USKORO!

Matematika 2020/2021

Uskoro novi testovi!

Arhiva - Testovi od prethodnih godina

Testovi za malu maturu 2018/2019

KOMBINOVANI TEST 2018/2019

SRPSKI JEZIK 2018/2019

MATEMATIKA 2018/2019

Napomena: Za vežbanje koristite testove iz prethodne godine. Određeni zadaci se ponavljaju i u novoj zbirci, dok su na mnogima samo promenjeni brojevi, logika ostaje ista.

Stranica će svakodnevno biti ažurirana sa novim testovima. Očekujte nove testove uskoro. Pratite nas!

*** Napomena: Ovo nisu zvanični testovi koji će biti na završnom ispitu. Testovi su namenjeni vežbanju. Zadaci su preuzeti iz zbirke za završni ispit i prilagođeni našem softveru.

Izvor: Svi zadaci su preuzeti iz Zbirke zadataka iz biologije, geografije, istorije, fizike i hemije, Zbirke zadataka iz matematike i Zbirke zadataka iz srpskog jezika koju je priredio Zavod za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja Republike Srbije za izdavača Privredno društvo “Prosvetni pregled” d.o.o. Beograd.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

139 Komentara
173 Replika
125 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Acko

Iz škole vučem 52 boda a za prijemni se još ne zna,jer ću moći da upadnem u medicinsku?

Nastasija

Da li upisuje neko farmaciju u Kruševcu?

Ime moje

Upisuje neko ugostiteljski tehnicar na zalenov vencu?

Ivana

Jedna stvar mi nije jasna. Ako smo mi sada u školskoj 2019/2020. godini, kako vi pišete o testovima 2020/2021. godine? To su testovi koje će polagati sadašnji sedmaci dogodine.

Nije bitno

to su testovi da upises skolu za skolsku 2020/2021 godinu

Pera sto ti ga utera

Nije sedmaci nego sadasnji osmaci(2005) zato sto polazemo za skolsku 2020/2021

lara

Upisuje neko Svetinu gimnaziju u Novom Sadu?

emilija

kad ce da stignu testovi iz matematike brate mili nema ih nikad

Milica

Upisuje neko saobraćajnu u Nišu,smer-tehničar drumskog saobraćaja?

#ThisDemonForTheWin

Naravno, opet nema testova iz matematike.

Marina

Bilo bi bolje kada bismo mogli videti sta smo pogresili

Martina

Može se videti. Samo moraš popuniti onaj formular na kraju(kada završiš test). Kada popuniš taj formular izaćiće ti koliko imaš poena i koji si nivo. Uprodužetku rečenice imaš napisano ,,klikni ovde”, kada klikneš tu izaćiće ti test(koji si uradila). Na kraju testa ćeš imati rešenja testa. Nadam se da si shvatila.

emilija

pa mozemo samo kad ti posle kad zavrsis test pise ti poeni koliko imas i pise ti da bi videli poene kliknite na click here tu i izbaciti i to je to ja sam do sad sve videla gde sam gresila toliko od mene!!?

VUCKOVIC

JEL UPISUJE NEKO SKOLU ZA DIZAJN TEKSTILA? AKO UPISUJETE KOJI PROFIL?

Danicaa

Jel to umetnicka posto ja upisujem lt..

ime

Imam 91 bod, da li cu moci zubotehnicku skolu?

Hoce li neko upisati Sportsku gimnaziju? Ja imam oko 84 boda. Da li cu moci da upisem?

Comi

ide li ko u elektrotehnicku Rade Koncar?

Jrlkee

Idem ja, ili u gradjevinsku
Ili GSP

Ana

Koliko bodova od prilike imate iz srpskog i kombinovanog i koliko vucete iz skole? xD

Kuku lele

ja 97.98 iz srpskog sam imao 19 mata 19.5 kombinovanog 18.5 i iz skole 60

Petra

Iz skole 50
A sa pirijemnog 30

Stefan

iz srpskog valjda 14 a iz kombinovanog 14 iz skole najvise vuces 60 bodova

lara

koliko cete ukupno poena da imate od prilike? ja oko 80 i nesto

Kuku lele

ja 97.98 iz srpskog sam imao 19 mata 19.5 kombinovanog 18.5 i iz skole 60

Relja

Jel upisuje neko sestu bg

milliicca

upisuje li neko pravno-poslovnu školu u nišu?

Mmm

Neko za poslastičara?

Vozdovacko dete

✌✌

Tamara

Da li ce neko da upisuje u Batocini turisticko-hotelijarski tehnicar?

Maša

Možda ja,ako ne upadnem u Carinsku u Lapovu