Kalendar upisa u srednje škole – 2019/2020

Pripreme za završni ispit već uveliko traju. Mala matura i upis u srednje škole je sve bliže. Kako bismo vam olakšali da ispratite celokupan proces, za vas smo sastavili kalendar za upis u srednje škole za školsku 2019/2020 godinu. 

Datum polaganja male mature i datum upisa u srednje škole, sigurno su najbitniji datumi, međutim kalendar prati redosled svih dešavanja vezanih za upis, počev od prijavljivanja učenika za polaganje prijemnog ispita u školama za učenike sa posebnim sposobnostima, pa sve do drugog upisnog kruga u srednje škole koji će se obaviti u septembru.

Završni ispit počinje 17.06. testom iz srpskog jezika. Test iz matematike radi se 18.06. dok je kombinovani test planiran za 19.06. (rešenja testova možete pogledati OVDE) Nakon dva dana, 21.06. izaći će preliminarni rezultati, na osnovu kojih će učenici imati okvirnu sliku da o tome koju školu bi mogli da upišu na osnovu broja bodova. Spisak svih srednjih škola sa bodovima za upis iz prethodnih godina, možete pogledati na našem portalu.

Bodovi ostvareni na osnovu uspeha u osnovnoj školi sabrani sa bodovima ostvarenim na završnom ispitu predstavljaju ukupan broj bodova sa kojim čekate upis. Naravno, prethodno je potrebno da popunite listu želja, a primer popunjene liste možete pogledati OVDE.

Konačni rezultati biće objavljeni 27.06. i nakon toga kreće se sa predajom liste želja (detaljnije o popunjavanju liste želja možete pogledati OVDE). Okvirnu sliku o tome koliko bodova će vam biti potrebno da upišete određeni smer, može vam dati broj bodova poslednjeupisanog kandidata iz prošle godine.

Raspored učenika po školama izaći će 07.07. nakon čega sledi upis učenika u srednje škole 08. i 09. jula. Drugi upisni krug za kandidate koji nisu upisani u prvom krugu, počinje 08.07. kada se predaje lista želja.

Kalendar upisa u srednje škole 2019/2020

  • do 25.05.2019.
    Unos opštih podataka i ocena 6. i 7. razreda
  • 10.05 – 13.05.2019. (od 9 do 14 časova)
    Prijavljivanje učenika za polaganje prijemnog ispita
  • 10. i 13.05.2019. (od 9 do 14 časova)
    Prijavljivanje vanrednih učenika starijih od 17 godina za polaganje prijemnog ispita
  • 25. i 26.05.2019. (od 10 časova)
    Polaganje prijemnog ispita u srednjim školama u kojima se deo nastave ostvaruje na stranom jeziku
  • 31. 05 – 02.06.2019. (od 10 časova)
    Prijemni ispiti u muzičkim školama
  • 02.06 – 04.06.2019. (od 10 časova)
    Prijemni ispiti u baletskim školama
  • 31.05 – 02.06.2018. (od 9 do 12 časova i od 14 do 17 časova)
    Prijemni ispiti u umetničkim školama likovne oblasti
  • 01.06.2019. (od 10 do 12 časova)
    Prijemni ispiti u Matematičkoj gimnaziji i matematičkim odeljenjima
  • 01.06.2019. (od 14 do 16 časova)
    Prijemni ispit za učenike sa posebnim sposobnostim aza biologiju i hemiju
  • 02.06.2019. (od 10 do 12 časova – ispit iz matematike; od 14 do 16 časova ispit iz fizike)
    Prijemni ispit za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku (matematika/fizika) i prijemni ispit za učenike sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku (matematika)
  • 01. i 02.06.2019. (od 10 do 12 časova)
    Prijemni ispit u filološkim gimnazijama i filološkim odeljenjima
  • 01. i 03.06.2019. (od 9 do 14 časova)
    Prijavljivanje učenika i podnošenje sportske dokumentacije u Sportskoj gimnaziji
  • 27.05 – 07.06.2019.
    Prijavljivanje u školskim upravama, vanrednih učenika starijih od 17 godina za upis u srednju školu
  • 05.06.2019. (od 8 časova)
    Preliminarni rezultati prijemnog ispita u matematičkim i filološkim odeljenjima, odeljenjima za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku, odeljenjima sa posebnim sposobnostima za biologiju i hemiju, odeljenjima za učenike sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku i za odeljenja u školama u kojima se deo nastave ostvaruje na stranom jeziku
  • 06.06.2019. (od 8 časova)
    Preliminarni rezultati prijemnog ispita u umetničkim i muzičkim školama
  • 06.06.2019. (od 8 do 16 časova)
    Podnošenje i rešavanje eventualnih žalbi učenika na rezultate prijemnog ispita
  • 07.06.2019. (do 12 časova)
    Konačni rezultati prijemnih ispita
  • 17.06.2019. (od 9 do 11 časova)
    Završni ispit – test iz srpskog (maternjeg) jezika
  • 18.06.2019. (od 9 do 11 časova)
    Završni ispit – test iz matematike
  • 19.06.2019. (od 9 do 11 časova)
    Završni ispit – kombinovani test
  • 21.06.2019. (od 8 časova)
    Preliminarni rezultati završnog ispita na nivou škole
  • 22.06.2019. (od 8 do 16 časova)
    Prijem i rešavanje žalbi učenika na rezultate završnog ispita u osnovnim školama
  • 24.06.2019. (od 8 do 16 časova)
    Prijem i rešavanje žalbi učenika na rezultate završnog ispita u okružnim upisnim komisijama
  • 27.06.2019. (od 8 časova)
    Objavljivanje konačnih rezultata završnog ispita
  • 28.06.2019. (do 16 časova)
    Upis u muzičke i baletske škole
  • 28. i 29.06.2019. (od 8 do 15 časova)
    Popunjavanje i predaja liste želja u osnovnoj školi i unos u bazu podataka
  • 03.07.2019. (od 8 časova)
    Provera liste želja od strane učenika u osnovnim školama
  • 03.07.2019. (od 8 do 15 časova)
    Prijem žalbi na izražene želje i unošenje ispravki
  • 04.07.2019. (do 12 časova)
    Objavljivanje zvanične liste želja učenika, provera liste želja na zvaničnom i tehničkom sajtu
  • 07.07.2019. (od 8 časova)
    Objavljivanje zvaničnih rezultata raspodele po školama i obrazovnim profilima u osnovnim i srednjim školama
  • 07.07.2019. (do 20 časova)
    Objavljivanje preostalih slobodnih mesta za upis u drugom krugu
  • 08. i 09.07.2019.
    Upis učenika u srednje škole – prvi upisni krug (osim za upis u muzičke i baletske škole)
  • 08.07.2019. (od 8 do 15 časova)
    Predaja popunjene liste želja sa odabranim školama, smerovima gimnazija i obrazovnim profilima – drugi upisni krug
  • 10.07.2019. (do 8 časova)
    Objavljivanje preostalih slobodnih mesta posle drugog upisnog kruga
  • 10.07.2019. (do 8 časova)
    Objavljivanje konačnog rasporeda učenika po školama u drugom upisnom krugu
  • 11.07.2019. (od 8 do 15 časova)
    Upis učenika u srednje škole – drugi upisni krug (osim za upis u muzičke i baletske škole)

Polaganje male mature

  • Srpski jezik
    17.06.2019. ponedeljak, srpski/maternji jezik, od 9:00-11:00 časova
  • Matematika
    18.06.2019. utorak, matematika, od 9:00-11:00 časova
  • Kombinovani test
    19.06.2019. sreda, kombinovani test, od 9:00-11:00 časova
  • Preliminarni rezultati završnog ispita
    21.06.2019. petak, preliminarni rezultati završnog ispita objavljuju se u osnovnim školama od 8:00 časova
  • Prijem žalbi i rešavanje po žalbama učenika
    22.06.2019. subota, prijem žalbi i rešavanje po žalbama učenika na preliminarne rezultate završnog ispita, od 08:00 do 16:00 časova u osnovnim školama
    24.06.2019. ponedeljak, prijem žalbi i rešavanje po žalbama učenika u okružnim komisijama, od 08:00 do 16:00 časova
  • Objavljivanje konačnih rezultata završnog ispita
    27.06.2019. četvrtak, objavljivanje konačnih rezultata završnog ispita do 8:00 časova
  • Popunjavanje i predaja liste želja u osnovnim školama:
    28. i 29.06.2019. od 08:00 do 15:00 časova
  • Konačan raspored po školama i obrazovnim profilima:
    07.07.2019. nedelja, od 8:00 časova
  • Upis učenika u srednje škole
    08. i 09.07.2019. upis učenika u srednje škole od 08:00 do 15:00 časova

Redosled kandidata utvrđuje se na osnovu:

  • Opšteg uspeha od VI do VIII razreda (60 bodova)
  • Uspeha na završnom ispitu (bodova: 13 srpski (maternji) jezik + 13 matematika + 14 kombinovani test)

Preuzmite kalendar upisa u školsku 2019/2020

230
Komentar(a)

Vaša email adresa neće biti objavljena.
Sva polja su obavezna*

136 Komentara
94 Replika
119 Pratioci
 
Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Nebitno

Neko gimnaziju u Valjevu???

insta @_stralee

Da li je neko upisao u Pancevo ,,Masinska Skola Pancevo automexanicar/bravar-zavarivac?

Ja sam ja

Jel zna neko kad ce biti objavljeno sa kim si upao u raz?
Konkretno za gimnaziju

Anastasija

Objavljeno je ono koja deca su upala u odeljenje ali samo pišu šifre i škole i mene zanimaju imena itd

Djurica

Od koliko do koliko sati je predaja obrazca za upis?

neko iz nisa

Uglavnom od 8 do 15h, trebalo bi da pise na sajtu skole koju upisujes 🙂

Sanja

Da li neko upisuje ugostiteljsko tiristicku skolu u Beogradu, smer ugostiteljski tehnicar

Eetfuk

Ide li neko u gimnaziju u odzacma

Nikola

Neko u Lajkovac Bravar-Zavarivac

Ime*

Kad je veca guzva pri upisu prvi ili drugi dan

Ja sam ja

Prvi, zato sto vise dece prodje u 1. upisni krug

Luka

Sta se sve treba poneti za upis?

Ja sam ja

Svedocanstva(6,7,8 raz),uverenje,maticna knjiga rodjenih, i za neke skole lekarsko uverenje

Anastasija

Da li je neko upisao el teh računara Stari Grad?

Marina

Sta je potrebno od dokomenata za upis u MTS”14 Oktobar” smer-zavarivac

Marina

Sta je potrebno od dukomenata za upis u Masinsku Tehnicku Skolu “14 Oktobar” smer-zavarivac

Ena

Upisao neko medicinska sestra vaspitač U Zemunu

Ognjen

Koliko treba bodova za ugostiteljsko-turisticku skolu-smer Konobar
Za skolsku 18/19

Dusan

Jel si upao

Andjela

Valjevo “Dr Miša Pantić”
Nekoooo?

Milica

Da li zna neko gde se vrsi upis? Da li idemo u srednju skolu u koju smo upalu ili? I gde predajemo dokumenta?

Ja sam ja

Upis je u srednjoj u kojoj si upao i tu sve predas

Milica

Da li zna neko gde se vrsi upis? Da li treba da idemo u srednju gde smo upali ili?

Jovana

Ide li neko u leskovacku gimnaziju jezicki smer?

Danilo

Jel upisuje neko zubnog tehnicara u Sapcu

Anastasija

Upisuje li neko el teh računara ili inf tehnologija ili multimedija
Rade Končar ili Stari grad

Pretraga

_Edukacija_300x250px