Školski kalendar rada za srednje škole u Vojvodini 2019/2020

Pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice doneo je pravilnik o školskom kalendaru za srednje škole koje se nalaze na teritoriji Vojvodine za školsku 2019/2020. godinu.

Kalendar rada za srednje škole – Vojvodina

Prvo polugodište

Prvo polugodište počinje u ponedeljak, 1. septembra 2019. godine, a završava se u ponedeljak, 23. decembra 2019. godine.

Drugo polugodište

Drugo polugodište počinje u sredu, 15. januara 2020. godine i završava se: – u petak, 22. maja 2020. godine za učenike četvrtog razreda gimnazije – u petak, 29. maja 2020. godine za učenike četvrtog razreda četvorogodišnjih i trećeg razreda trogodišnjih srednjih stručnih škola – u petak, 19. juna 2020. godine i za učenike prvog, drugog i trećeg razreda gimnazije i četvorogodišnjih srednjih stručnih škola i učenike prvog i drugog razreda trogodišnjih srednjih stručnih škola.

Raspusti

Školska godina se sastoji od zimskog i letnjeg raspusta.

• Zimski raspust počinje u ponedeljak, 23. decembra 2019. godine, a završava se u utorak, 14. januara 2020. godine.
  • Prolećni raspust počinje u petak, 10. aprila 2020. godine, a završava se u ponedeljak, 20. aprila 2020. godine.
  • Za učenike četvrtog razreda gimnazije, četvrtog razreda četvorogodišnjih i trećeg razreda trogodišnjih srednjih stručnih škola letnji raspust počinje po završetku maturskog/završnog ispita, a završava se u ponedeljak, 31. avgusta 2020. godine.
  • za učenike prvog, drugog i trećeg razreda gimnazije i četvorogodišnjih srednjih stručnih škola i učenike prvog i drugog razreda trogodišnjih srednjih stručnih škola letnji raspust počinje u petak, 19. juna 2020. godine, a završava se 31. avgusta 2020. godine.

Pogledajte kompletan kalendar rada OVDE.

• Kalendar rada za srednje škole u Srbiji pogledajte OVDE.
  • Kalendar takmičenja i učeničkih smotri pogledajte OVDE.
  • Kalendar bitnih dešavanja tokom upisnog perioda u srednje škole pogledajte OVDE.

1 Komentara
0 Replika
0 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
zrenjaninac

Školska godina se sastoji od zimskog, prolećnog i letnjeg raspusta.

Pročitaj više http://srednjeskole.edukacija.rs/skolski-kalendar-rada-vojvodina