Školski kalendar rada za srednje škole u Vojvodini 2018/2019

Pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice doneo je pravilnik o školskom kalendaru za srednje škole koje se nalaze na teritoriji Vojvodine za školsku 2018/2019. godinu.

Kalendar rada za srednje škole – Vojvodina

Prvo polugodište

prvo polugodište počinje u ponedeljak, 3. septembra 2018. godine, a završava se u petak, 21. decembra 2018. godine. U prvom polugodištu ima 81 nastavni dan.

Drugo polugodište

Drugo polugodište počinje u utorak, 15. januara 2019. godine i završava se: – u petak, 24. maja 2019. godine za učenike četvrtog razreda gimnazije -u petak, 31. maja 2019. godine za učenike četvrtog razreda četvorogodišnjih i trećeg razreda trogodišnjih srednjih stručnih škola – u petak, 21. juna 2019. godine i za učenike prvog, drugog i trećeg razreda gimnazije i četvorogodišnjih srednjih stručnih škola i učenike prvog i drugog razreda trogodišnjih srednjih stručnih škola.

Drugo polugodište za učenike prvog i drugog razreda trogodišnjeg, odnosno prvog, drugog itrećeg razreda četvorogodišnjeg obrazovanja stručnih škola, za koje je nastavnim planom i programom propisana realizacija profesionalne prakse prema individualnom planu realizacije ove prakse za svakog učenika, završava se najkasnije 10. avgusta 2019. godine.

Raspusti

Školska godina se sastoji od zimskog i letnjeg raspusta.

• Zimski raspust počinje u petak, 21. decembra 2018. godine, a završava se u utorak, 15. januara 2019. godine.
  • Prolećni raspust počinje u petak, 19. aprila 2019. godine, a završava se u petak, 03. maja 2019. godine.
  • Za učenike četvrtog razreda gimnazije, četvrtog razreda četvorogodišnjih i trećeg razreda trogodišnjih srednjih stručnih škola letnji raspust počinje po završetku maturskog/završnog ispita, a završava se u petak, 30. avgusta 2019. godine.
  • za učenike prvog, drugog i trećeg razreda gimnazije i četvorogodišnjih srednjih stručnih škola i učenike prvog i drugog razreda trogodišnjih srednjih stručnih škola letnji raspust počinje u petak, 21. juna 2019. godine, a završava se 31. avgusta 2019. godine.
  • Kalendar rada za srednje škole u Srbiji pogledajte OVDE.
  • Kalendar takmičenja i učeničkih smotri pogledajte OVDE.
  • Kalendar bitnih dešavanja tokom upisnog perioda u srednje škole pogledajte OVDE.

1 Komentara
0 Replika
0 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
zrenjaninac

Školska godina se sastoji od zimskog, prolećnog i letnjeg raspusta.

Pročitaj više http://srednjeskole.edukacija.rs/skolski-kalendar-rada-vojvodina