Školski kalendar rada za srednje škole u Vojvodini 2016/2017

Pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice doneo je pravilnik o školskom kalendaru za srednje škole koje se nalaze na teritoriji Vojvodine za školsku 2017/2018. godinu.

Kalendar rada za srednje škole – Vojvodina

Prvo polugodište

prvo polugodište počinje u petak, 1. septembra 2017. godine, a završava se u petak, 22. decembra 2017. godine. U prvom polugodištu ima 81 nastavni dan.

Drugo polugodište

Drugo polugodište počinje u sredu, 10. januara 2018. godine i završava se: – u utorak, 22. maja 2018. godine i ima 84 nastavnih dana za učenike četvrtog razreda gimnazije -u utorak, 29. maja 2018. godine i ima 89 nastavnih dana za učenike četvrtog razreda četvorogodišnjih i trećeg razreda trogodišnjih srednjih stručnih škola – u utorak, 19. juna 2018. godine i ima 104 nastavnih dana, za učenike prvog, drugog i trećeg razreda gimnazije i četvorogodišnjih srednjih stručnih škola i učenike prvog i drugog razreda trogodišnjih srednjih stručnih škola.

Drugo polugodište za učenike prvog i drugog razreda trogodišnjeg, odnosno prvog, drugog itrećeg razreda četvorogodišnjeg obrazovanja stručnih škola, za koje je nastavnim planom i programom propisana realizacija profesionalne prakse prema individualnom planu realizacije ove prakse za svakog učenika, završava se najkasnije u petak, 10. avgusta 2018. godine.

Raspusti

Školska godina se sastoji od zimskog, prolećnog i letnjeg raspusta.

• Zimski raspust počinje u ponedeljak, 25. decembra 2017. godine, a završava se u utorak, 09. januara 2018. godine.
  • Prolećni raspust počinje u petak, 30. marta 2018. godine, a završava se u ponedeljak, 09. aprila 2018. godine.
  • Za učenike četvrtog razreda gimnazije, četvrtog razreda četvorogodišnjih i trećeg razreda trogodišnjih srednjih stručnih škola letnji raspust počinje po završetku maturskog/završnog ispita, a završava se u petak, 31. avgusta 2018. godine.
  • za učenike prvog, drugog i trećeg razreda gimnazije i četvorogodišnjih srednjih stručnih škola i učenike prvog i drugog razreda trogodišnjih srednjih stručnih škola letnji raspust počinje u sredu, 20. juna 2018. godine, a završava se u petak, 31. avgusta 2018. godine.
  • Kalendar rada za srednje škole u Srbiji pogledajte OVDE.
  • Kalendar takmičenja i učeničkih smotri pogledajte OVDE.
  • Kalendar bitnih dešavanja tokom upisnog perioda u srednje škole pogledajte OVDE.

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?