Računanje bodova za upis u srednje škole

1411733277_calculator-128Dragi osmaci, na ovoj stranici možete izračunati broj bodova koje ste ostvarili tokom školovanja u šestom, sedmom i osmom razredu osnovne škole. Bliži se polaganje male mature i polako dolazi vreme da se sabiraju bodovi potrebni za upis u srednje škole.

Na našem portalu možete pogledati koliko je bodova bilo potrebno prilikom upisa u srednje škole prošle godine i na taj način vidite koliko bodova vam je potrebno na završnom ispitu kako bi pobedili poslednjeg na listi sa prošlogodišnjeg upisa. Naravno, taj podatak neće značiti da ćete sigurno i upisati taj smer, ali ćete otprilike znati kolike su vam šanse za to.

Ukoliko želite da upišete četvorogodišnju srednju školu, počevši od upisa u školsku 2016/2017. godinu biće vam potrebno najmanje 50 bodova. Ako ne ostvarite ovaj broj bodova moćićete da upišete srednju školu u trajanju od tri godine.

U polja ispod potrebno je da unesete uspeh iz šestog, sedmog i osmog razreda i u poslednjem polju pojaviće se broj bodova koji nosite iz škole. Na osnovu toga možete da vidite koliki broj bodova će vam biti potreban na završnom ispitu kako bi upisali određenu školu i smer. Kako bi se što bolje spremili za završni ispit, za vas smo pripremili testove za malu maturu. Rešenja testova iz srpskog jezika, matematike i kombinovanog testa sa poslednjeodržane male mature, možete pogledati OVDE. Informacije o preliminarnim i konačnim rezultatima male mature pogledajte OVDE.

Nakon što saberete bodove osvojene na osnovu uspeha tokom školovanja, sa završnog ispita i međunarodnih i republičkih takmičenja ukoliko ih imate, počinjete sa predupisnim aktivnostima, a jedna od njih je i popunjavanje liste želja. Kako se pravilno popunjava lista želja pogledajte OVDE.

598 Komentara
692 Replika
463 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Tekami

Ja is osnovne vučem 53, za Veterinara treba oko 60(?).

tea

nosim 53/54 is skole da li mogu da upisem gimnaziju sveti sava

Andjela

heloooo oce neko upisivati SMS Vatroslav Lisinski Beograd?

Mina Stojicic

ne naravno vatroslav je irelevantan

Maistor

Nosicu iz skole 40 bodova I na prijemnom jos oko 10-setak mozda I vise sigurno da li mogu upisati automehanicara ili autoelektricar? MSS cacak.

Osobica

Jel neko upisuje savu prirodni smer (2005 godište )

teodora

ja upisujem savu ali drustveni

Maistor

Hoce li Neko automehanicara u cacku 2005. Masinska saobracajna skola??

Luka

Tehnicar Drumskog Saobracaja Koliko bodova treba za 2019/2020

Aleksandar

znace se ok nove godine

Nesposobna osoba

Koliko bodova treba za upis u dizajnersku bogdan suput novi sad,zelim smer za tehnickog dizajnera enterijera i jos nesto ne secam se, pise da treba oko 420 bodova a ja ne znam kako se to racuna, u sestom razredu sam bila 4,64 a u sedmom 4,07 (znam da je lose) da li ima nekih sansi da upadnem tamo s ovakvim prosecima,nek neko odgovori pliz

Anja

Imaces ”prijemni” iz crtanja, slikanja i vajanja, na tome dobijas poene, pored onog prvog prijemnog.

Nikola

Jel treba najmanje 50 iz skole da bi mogao cetvorogodisnju?

tina

ma ne to ti je ukupno i skola i prijemni

Nema to veze, samo uradi dobro prijemni

Stefan

Da li neko zeli u sš 7.april u Novom Sadu (2005.)

Nina

Da li neko ide u Zemunsku Gimnaziju

Ucenik_Kuvar

Hoce li neko srednju turisticku na novom beogradu?(godiste 2005.)

Idk

Maybe

Marko

Jel ide neko u suboticu politehnička škola smer tehničar za digitalnu grafiku i internet oblikovanje 2005 godište

Dejan

Da li ima neko (2005 godiste) da hoce ElektroTehnicar Racunara u Loznici?

Viktor

Želim etš stari grad da upišem da li neko ima iskustva? molim vas sad sam 8. i bas se plasim da ne upadnem a uvek sam 4.0-4.50

Anastasija

Upisaćeš se nbrn 71 bod je bio minimalno ove godine

Anastasija

71 je bilo za el teh računara što se ostalih tiče ne znam stv

Dragan

Jel neko ide za laboratorijskog tehničara u NS (2005. godište)?

ywyw

Čitam komentare i vidim da se većina stresira oko bodova. Samo sam zelela da kažem da ništa od ovoga nije vredno vašeg zdravlja…nije bitno u koju ste školu upali bitno je samo da je cetvorogodisnja, čak i da je trogodišnja postoji ona dokvalifikacija ili kako se već to zove i preko toga cak možete uspeti,i od 2021 će uvesti veliku maturu tkd će nam biti još lakše oko upisa na fakultet (za one koji ne znaju šta je velika matura samo potražite na internetu i videćete) jedini razlog što se tiče loših škola je društvo ali vi sebi tražite one… Učitaj još »

neka osoba

el upisao neko trgovacku trgovinski tehnicar u beogradu