Back to homepage

Računanje bodova za upis u srednje škole

1411733277_calculator-128Dragi osmaci, na ovoj stranici možete izračunati broj bodova koje ste ostvarili tokom školovanja u šestom, sedmom i osmom razredu osnovne škole. Bliži se polaganje male mature i polako dolazi vreme da se sabiraju bodovi potrebni za upis u srednje škole.

Na našem portalu možete pogledati koliko je bodova bilo potrebno prilikom upisa u srednje škole prošle godine i na taj način vidite koliko bodova vam je potrebno na završnom ispitu kako bi pobedili poslednjeg na listi sa prošlogodišnjeg upisa. Naravno, taj podatak neće značiti da ćete sigurno i upisati taj smer, ali ćete otprilike znati kolike su vam šanse za to.

Ukoliko želite da upišete četvorogodišnju srednju školu, počevši od upisa u školsku 2016/2017. godinu biće vam potrebno najmanje 50 bodova. Ako ne ostvarite ovaj broj bodova moćićete da upišete srednju školu u trajanju od tri godine.

U polja ispod potrebno je da unesete uspeh iz šestog, sedmog i osmog razreda i u poslednjem polju pojaviće se broj bodova koji nosite iz škole. Na osnovu toga možete da vidite koliki broj bodova će vam biti potreban na završnom ispitu kako bi upisali određenu školu i smer. Kako bi se što bolje spremili za završni ispit, za vas smo pripremili testove za malu maturu. Rešenja testova iz srpskog jezika, matematike i kombinovanog testa sa poslednjeodržane male mature, možete pogledati OVDE. Informacije o preliminarnim i konačnim rezultatima male mature pogledajte OVDE.

Nakon što saberete bodove osvojene na osnovu uspeha tokom školovanja, sa završnog ispita i međunarodnih i republičkih takmičenja ukoliko ih imate, počinjete sa predupisnim aktivnostima, a jedna od njih je i popunjavanje liste želja. Kako se pravilno popunjava lista želja pogledajte OVDE.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

652 Komentara
755 Replika
551 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Neko veoma bitan

Da li neko upisuje tehnicku “Nikola Tesla” u Sremskoj Mitrovici za arhitektonskog tehnicara? I da li neko zna kakva je ta skola?

Ognjen

Neko kulinarskog tehničara u NS?

Sirenje

upisuje li neko miju stanimirovic multimedija smer? nek mi ostavi ig

Katarina

Da li neko upisuje gimnaziju,opsti smer u Jagodini?

Ivana

Ako je prijemni otkazan kako se onda racunaju bodovi

Andrej

I ja sam bas sad hteo da postavim to pitanje 😂

Uros

Isto samo se smanjuje kriterijum za upis u skolu

Andjela Jovanovic

da li znate koliko ce poena biti potrebno za ekonomsku ili pravnu?

nebitno

Kako bi to tacno trebalo da funkcionise

don corleone

svako upisuje sta oce sve ce da nas puste

Tamaraa

Imace te prijemni rekao je onaj na tv-u da ne odustaju od pravljenja prijemnog tkd vrv ce te imati

Danijel

Neko IT u Tehnickoj Zajecar?

Lazar

ko planira da upise gimnaziju drustveno jezicki smer u subotici 05

Kraljevcanin

Ko planira da upise Drustveno jezicki smer u Gimnaziji 05 u Kraljevu

pola genereacije bukv

Pajke

Ako updanem😂

Uros

Neko uts 05 zeleni venac?

Ucenik_05

da li neko upisuje pravno-birotehnicku školu u Zemunu? Ako neko upisuje neka ostavi instagram.

Sara

Neko ko planira ffš u beogradu(zvezdara)?

Nina

upisujeem jaa,farm tehnicar

djela

ja

Ciganin

Ja tebra, ako uspem.

ivi

neko medicinsku u Nisu?

vanja

jel upisuje neko medicinsku skolu beograd (deligradska, tamo kod slavije) opsti smer?

Ja.

Jel neko upisuje elektrotehnicar procesnog upravljanja u kostolcu

Nina

Ffš,farm.tehničar,upisuje neko?

Miloš

Da li neko upisuje politehnicku Beograd(Zemun)

Lana

05 zenski frizer, scenski masker ili manikir pedikir nesto od ta tri upisuje li neko?

Ckoa

Da li neko upisuje vazduhoplovnu akademiju u Beogradu ? ( ig )

Skk

Daj ig

JOOX

@milicaaaavojinovic

Vanja

Kozmeticki tehnicar farma-fizio neko?
Koojic.v insta

Lana

Jel neko upisuje školu za negu lepote smer scenski masker i vlasuljar ili manikir pedikir(ako ne upadnem u ovo prvo lol) generacija 05??

Ena

Koliko obično deca dobijaju bodova na prijemnom?

vaznaosoBa

kiky

omg da to i mene zanima ja cu iz osnovne da povucem 49/50

Jovana