Računanje bodova za upis u srednje škole

1411733277_calculator-128Dragi osmaci, na ovoj stranici možete izračunati broj bodova koje ste ostvarili tokom školovanja u šestom, sedmom i osmom razredu osnovne škole. Bliži se polaganje male mature i polako dolazi vreme da se sabiraju bodovi potrebni za upis u srednje škole.

Na našem portalu možete pogledati koliko je bodova bilo potrebno prilikom upisa u srednje škole prošle godine i na taj način vidite koliko bodova vam je potrebno na završnom ispitu kako bi pobedili poslednjeg na listi sa prošlogodišnjeg upisa. Naravno, taj podatak neće značiti da ćete sigurno i upisati taj smer, ali ćete otprilike znati kolike su vam šanse za to.

Ukoliko želite da upišete četvorogodišnju srednju školu, počevši od upisa u školsku 2016/2017. godinu biće vam potrebno najmanje 50 bodova. Ako ne ostvarite ovaj broj bodova moćićete da upišete srednju školu u trajanju od tri godine.

U polja ispod potrebno je da unesete uspeh iz šestog, sedmog i osmog razreda i u poslednjem polju pojaviće se broj bodova koji nosite iz škole. Na osnovu toga možete da vidite koliki broj bodova će vam biti potreban na završnom ispitu kako bi upisali određenu školu i smer. Kako bi se što bolje spremili za završni ispit, za vas smo pripremili testove za malu maturu. Rešenja testova iz srpskog jezika, matematike i kombinovanog testa sa poslednjeodržane male mature, možete pogledati OVDE. Informacije o preliminarnim i konačnim rezultatima male mature pogledajte OVDE.

Nakon što saberete bodove osvojene na osnovu uspeha tokom školovanja, sa završnog ispita i međunarodnih i republičkih takmičenja ukoliko ih imate, počinjete sa predupisnim aktivnostima, a jedna od njih je i popunjavanje liste želja. Kako se pravilno popunjava lista želja pogledajte OVDE.

616 Komentara
714 Replika
489 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Dijana

je l neko upisuje politehnicku u Kg?

Stefan

Da li neko upisuje politehniku u zemunu

Jaaa

jel bolje upisati med na zvezdari ili na vencu?

Jaaa

inč iz osnovne nosim oko 55-56 boda saa prosekom

Aleksandar

sa ispitom male mature ili ne

Random

Neko tehničku elektrotehničara računara u Kikindi? (’05)

Dino

kakva je druga ekonomska jel laka ili teska i jel ima koa one dece sto se prave pametna

Nikolina

Jel lako upisati medicinsku na Zvezdari? I jel moguće da neko ko nosi oko 55 boda sa prosekom iz osnovne upise tu? Hitnoo

iva

jel tehnoart dobar izbor ? nosicu oko 53-55 bodova iz osnovne i umem da crtam. koji smer je najbolji?

Tamaraa

Nekoo 7. Razred razmislja o ekonomskoj?

Lazar G

Jel neko upisuje Informaticku Gimnaziju(IT) u Kraljevu ili Beogradu.I jel tezak tak poseban prijemni iz mat?

Jelena

Jel neko upisuje ATŠ na Vracaru?

lool

Koje gimnazije imaju najbolje drustvo. Da nisu onako snobovi i burzuji. Jel 14.dobra. Plz odgovorite sto pre

Neko

Kažu da je 8 i 4 gimnazija najbolja

Osoba

Ja sam završila 14. i imala sam jako dobro društvo. I to snobovi/buržuji imaš uvek par takvih ljudi ali većina nije takva

Aleksa

Džabe ti dobro društvo kad od gimnazije ne možeš ništa da uradiš. Uvek će prednost imati stručne škole a i sa njima možeš odmah da nadješ posao!

Valerija

Moze li sa 47 bodova iz sk da se upise medicinski tehnicar?

Lea

Ako si 5,00 u sestom, sedmom i osmom jel imas onda ukupno 60 ili 70 bodova sa prosekom? Hitnoo!

akurcin

Neko

Neko upisuje ekonomsku,poslovni administrator (Smederevo)?

Bogdan Joksimovic

Mogu li upisati društveno jezičku gimnaziju nosim oko 47 bodova

Jelena

Ako odlicno uradis prijemni,onda da

mina

da li je etš “Zemun” dobar izbor? ( inace nosim 54 iz osnovne )

mina 2

ne inc imenjakinja si mi pozzz iz munze konza

Idk

Isidorina prirodni smer neko? ’05

Luka

Odakle si??

Idk

Iz Temerina sam

kaca

ja bih upisala gimnaziju prirodni smer ali ne znam za koju gimnaziju da se odlucim. 05′

Jelena

Najbolja i najjača srednja gimnacina ti je treća

Poyy

hoce ici neko na drustveni smer isidorina u Novom Sadu?(2005)

Tekami

Ja is osnovne vučem 53, za Veterinara treba oko 60(?).

Maja

Nemoj vetrinu srednje su lose. Moj brat je zavrsioo i sada radi u butiku!

tea

nosim 53/54 is skole da li mogu da upisem gimnaziju sveti sava