Računanje bodova za upis u srednje škole

1411733277_calculator-128Dragi osmaci, na ovoj stranici možete izračunati broj bodova koje ste ostvarili tokom školovanja u šestom, sedmom i osmom razredu osnovne škole. Bliži se polaganje male mature i polako dolazi vreme da se sabiraju bodovi potrebni za upis u srednje škole.

Na našem portalu možete pogledati koliko je bodova bilo potrebno prilikom upisa u srednje škole prošle godine i na taj način vidite koliko bodova vam je potrebno na završnom ispitu kako bi pobedili poslednjeg na listi sa prošlogodišnjeg upisa. Naravno, taj podatak neće značiti da ćete sigurno i upisati taj smer, ali ćete otprilike znati kolike su vam šanse za to.

Ukoliko želite da upišete četvorogodišnju srednju školu, počevši od upisa u školsku 2016/2017. godinu biće vam potrebno najmanje 50 bodova. Ako ne ostvarite ovaj broj bodova moćićete da upišete srednju školu u trajanju od tri godine.

U polja ispod potrebno je da unesete uspeh iz šestog, sedmog i osmog razreda i u poslednjem polju pojaviće se broj bodova koji nosite iz škole. Na osnovu toga možete da vidite koliki broj bodova će vam biti potreban na završnom ispitu kako bi upisali određenu školu i smer. Kako bi se što bolje spremili za završni ispit, za vas smo pripremili testove za malu maturu. Rešenja testova iz srpskog jezika, matematike i kombinovanog testa sa poslednjeodržane male mature, možete pogledati OVDE. Informacije o preliminarnim i konačnim rezultatima male mature pogledajte OVDE.

Nakon što saberete bodove osvojene na osnovu uspeha tokom školovanja, sa završnog ispita i međunarodnih i republičkih takmičenja ukoliko ih imate, počinjete sa predupisnim aktivnostima, a jedna od njih je i popunjavanje liste želja. Kako se pravilno popunjava lista želja pogledajte OVDE.

329 Komentara
333 Replika
90 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
ana❤️

Koji smer je najbolje upisati u gimnaziji,a da nije mnogo tezak?Nosim 58 bodova iz skole,mozda i 59.

ddd

Jel treba da se upise 5 (odlican) ili kao 4.56 (odlican)

Marija

Šta sve može da se upiše sa 52.37 boda iz osnovne škole ?

Veljko

Da li moze autoelektricar u Lazarevcu sa ukupno 50.16 poena

Milica

Nosiću 56/57 bodova iz osnovne,plašim se da neću upasti u medicinsku školu 7. april u Novom Sadu,smer laboratorijski tehničar(91,37 bodova) ili za medicinsku sestru(89,60). Da li je moguće da upadnem u ove smerove ako se još malo potrudim oko učenja i ponesem malo više bodova iz osnovne? Prijemni mi mnogo znači i iskreno plašim se da ne zabrljam…

N. L. N.

Pa ti upiši u Niš za LT kao ja 86.5 je bilo ove godine

žana

nosim 57 bodova iz škole, da li bi mogla da upišem medicinsku? farmaceutski tehničar ili labaratorijski tehničar

Kiki

Imam 52.36 poena iz oš bez prijemnog, pitam li se da li je to okej i bojim se da neću upisati Medicinsku skolu. Šta mislite da li je moguće upisati Medicinsku ?

Uros

Kiki imamo isti broj bodova iz skole

ddd

U koju skolu ides

Nikola

Koje su vama bolje skole sto se tice kompjutera

Kristinaaaaa

Da li 53 poena bez prijemnog dovoljno za ekonomskog tehnicara u zemunu

Danka

Imacu otprilike 52 boda iz skole, da li je dosta za xv gimnaziju?

Ime

Nosim iz škole 57 bodova.
Šta mislite hoću li upasti u zubotehničku školu?😋

Alex

Ako nosim 48 bodova iz škole da li je to dovoljno za upisivanje smera komercijalista u Čačanskoj Ekonomskoj školi

Marija

Nosim 41 bod iz skole,ove godine radim prijemni i ako tako naprimer imam oko 30 bodova da li cu moci da upisem cetvorogodisnju skolu??

Milenko

Da. Ali ne znam kako mislis da uzmes 30 bodova na prijemnom, ako iz skole nosis 41….

Natasa

Da li se sabiraju i bodovi iz osnovne škole ako se polaže prijemni u srednju školu (npr. računaraski smjer)?

Stefan

Pozdrav. Ja imam 47 bodova bez završnog ispita i pitao sam se da li je to dobar rezultat?
Hvala unapred.

Stefan

I samo da spomenem da bih želeo da upišem za,, Ekonomskog tehničara”. Hvala

Alex

Sve zavisi kako uradis zavrsni i koliko mesta slobodnih ima bar su tako meni rekli a ja imam 48 bodova.

Niko nikic

Ljudi ovdje su vam samo bodovi iz ocjena ne trebate se toliko brinuti, + na ove bodove idu i bodovi iz Eksterne mature odnosno 30 bodova max na ovaj sada iznos, to zavisi koliko bodova osovjimo iz Eksterne mature

Jelena

Nije 30 nego 40 bodova 😋

Mihajlo

Hteo sam samo da pitam da li je moguce upasti u ugostiteljsku skolu VRNJACKA BANJA kulinarski tehnicar iz skole nosim 46 ii ako ukupno sve na prijemnom imam plus 15 18 bodova

jankovic

da li se moze upisati neka ekonomska sa 83 boda

Anonimus

Nikolica

???

Brate nisi upoznat sada je najvise bodova iz skole 60,a na prijemnom max je 40bodova 13iz mate i srpskog i 14iz kombinovanog

Neko Tamo

Da li ja mogu da upisem trogodisnju skolu na cetri godine, a imam preko 50 bodova?