Računanje bodova za upis u srednje škole

1411733277_calculator-128Dragi osmaci, na ovoj stranici možete izračunati broj bodova koje ste ostvarili tokom školovanja u šestom, sedmom i osmom razredu osnovne škole. Bliži se polaganje male mature i polako dolazi vreme da se sabiraju bodovi potrebni za upis u srednje škole.

Na našem portalu možete pogledati koliko je bodova bilo potrebno prilikom upisa u srednje škole prošle godine i na taj način vidite koliko bodova vam je potrebno na završnom ispitu kako bi pobedili poslednjeg na listi sa prošlogodišnjeg upisa. Naravno, taj podatak neće značiti da ćete sigurno i upisati taj smer, ali ćete otprilike znati kolike su vam šanse za to.

Ukoliko želite da upišete četvorogodišnju srednju školu, počevši od upisa u školsku 2016/2017. godinu biće vam potrebno najmanje 50 bodova. Ako ne ostvarite ovaj broj bodova moćićete da upišete srednju školu u trajanju od tri godine.

U polja ispod potrebno je da unesete uspeh iz šestog, sedmog i osmog razreda i u poslednjem polju pojaviće se broj bodova koji nosite iz škole. Na osnovu toga možete da vidite koliki broj bodova će vam biti potreban na završnom ispitu kako bi upisali određenu školu i smer. Kako bi se što bolje spremili za završni ispit, za vas smo pripremili testove za malu maturu. Rešenja testova iz srpskog jezika, matematike i kombinovanog testa sa poslednjeodržane male mature, možete pogledati OVDE. Informacije o preliminarnim i konačnim rezultatima male mature pogledajte OVDE.

Nakon što saberete bodove osvojene na osnovu uspeha tokom školovanja, sa završnog ispita i međunarodnih i republičkih takmičenja ukoliko ih imate, počinjete sa predupisnim aktivnostima, a jedna od njih je i popunjavanje liste želja. Kako se pravilno popunjava lista želja pogledajte OVDE.

271 Komentara
250 Replika
11 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
sta te briga

Treba mi pomoc.Sledece godine krecem u srednju skolu i zelim da upisem vazduhoplosto.Da li trebaju bodovi u toj skoli jer je u Beogradu.Nek neko odgovori hitno mi je

Vuk Djordijevski

Zdravo,sledece godine upisujem srednju skolu i zelim da idem u smer elektrotehnicar energetike u pancevu.Pise da treba 59.34boda da li ja sigurno upadam ako predjem taj broj bodova.I zanima me koliko da se spremam za prijemni hvala unapred na odgovoru.

Nije pravi e mail ne pisite mi

Denis

a moze sa jednim advokatom da povecavam bodove za smer koji zelim

Panta

LulePljugica

Nema od toga nista,trebao si uciti skolu… 🙂

Nemanja

Šta da upisem sa 42.8 HITNOOOOO!!!!!!

Nemanja

Upisi pekara sine kad nisi ucio!

Bobana

Da li je neko upisao politehnicku u zemunu smer tehnicar za kompjutersko upravljanje cnc maslina kakav je smer

s.v

ako neko upise skolu sa 50 bodova i upadne u skolu a pritom je prolazio jednom sa 3 jednom sa 4 i jodnom sa 5icom da li moze da upadne u dom te skole

Milan

Sa 53.63 boda koji su smerovi i skole dostupne??

Rela

Kako da nadjem listu skoli i da vidim potrebne poene za skole

Lako je izracunati bodove kad si vukovac buhahaha :p

Tina

Da li i sada vazi ono ako nemamo 50 poena najmanje ne moze cetvorogodisnja skola???

Ministar Prosvete

da

David Grujic

A jel se smanjuje bodovi za upis u srednju skolu?
Na pr. Za skolu je potrebno 83 boda za upis jel se smanjuje.

Marko Krzelj

Da li mi neko moze reci da li je moguce da upisem srednju turisticku smer turisticki tehnicar za koj treba 82 poena a ja npr imam 80

Pera

Moguce je ako se ne primi maksimalan broj djaka pa ostane,onda moras da kontaktiras direktora te skole

JakeThe Doge

ja imam 46 bodova……………………………………………………………………………………………………………………..

Danilo

Hocu samo da pitam posto meni majka kaze bitan je uspeh da li cu ja imati isto bodova ako npr imam u sestom:3.93
Sedmi:4.23
Dal cu da dobijem isto poena?

tttt

Da li zavrsena osnovna muzicka skola donosi bodove?

Igor

Koliko treba poena za ucitelja od 1 do 4 razreda???HITNOOO!!!

Janko

Joj Boze dete pitaj malo svoje roditelje i uzmi uci

Nebojsa Zivanovic

Koliko bodova treba za Ekonomski Tehnicar ,ca ju imati ako predjem vrlo dobar ako predjem vrlo dobar imacu 41.92 bodova