Računanje bodova za upis u srednje škole

1411733277_calculator-128Dragi osmaci, na ovoj stranici možete izračunati broj bodova koje ste ostvarili tokom školovanja u šestom, sedmom i osmom razredu osnovne škole. Bliži se polaganje male mature i polako dolazi vreme da se sabiraju bodovi potrebni za upis u srednje škole.

Na našem portalu možete pogledati koliko je bodova bilo potrebno prilikom upisa u srednje škole prošle godine i na taj način vidite koliko bodova vam je potrebno na završnom ispitu kako bi pobedili poslednjeg na listi sa prošlogodišnjeg upisa. Naravno, taj podatak neće značiti da ćete sigurno i upisati taj smer, ali ćete otprilike znati kolike su vam šanse za to.

Ukoliko želite da upišete četvorogodišnju srednju školu, počevši od upisa u školsku 2016/2017. godinu biće vam potrebno najmanje 50 bodova. Ako ne ostvarite ovaj broj bodova moćićete da upišete srednju školu u trajanju od tri godine.

U polja ispod potrebno je da unesete uspeh iz šestog, sedmog i osmog razreda i u poslednjem polju pojaviće se broj bodova koji nosite iz škole. Na osnovu toga možete da vidite koliki broj bodova će vam biti potreban na završnom ispitu kako bi upisali određenu školu i smer. Kako bi se što bolje spremili za završni ispit, za vas smo pripremili testove za malu maturu. Rešenja testova iz srpskog jezika, matematike i kombinovanog testa sa poslednjeodržane male mature, možete pogledati OVDE. Informacije o preliminarnim i konačnim rezultatima male mature pogledajte OVDE.

Nakon što saberete bodove osvojene na osnovu uspeha tokom školovanja, sa završnog ispita i međunarodnih i republičkih takmičenja ukoliko ih imate, počinjete sa predupisnim aktivnostima, a jedna od njih je i popunjavanje liste želja. Kako se pravilno popunjava lista želja pogledajte OVDE.

535 Komentara
620 Replika
396 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Galić

Ide neko u Mašinsku za mašinskog tehničara motornih vozila u Novom Sadu

Dejan

Da li neko zna koliko bodova treba ove godine za Drustveno Jezicki Smer u Nisu? (bilo koja skola)

Zein

Ja imam 60 bodova. zelim da upisem prirodno matematicki. da li je to moguce

Nenad

Imam 40 bodova iz škole i plašim se da li mogu upisati operatera mašinske obrade?

Nenad

Imam iz škole 40 bodova, da li mogu upisati operatera mašinske obrade?

Teodora

Upisuje neko tehnicku sava muncan u beloj crkvi smer za frizera ?

aleksa

Da da ahahahah bas ce neko to da upise

Snezana

Neko Medicinsku skolu na Zvezdari?

Niiinaa

Koliko bodova treba?

Nikola

Upisuje neko elektrotehnicara telekomunikacija u Tesli ili zeleznickoj

Aleksandra

Imam zelju da upisem robotiku,da li neko zna koliko bodova treba za ovu godinu,prosle godine za upis (2018/2019) trebalo je 58,7 boda

rafdgf

neko medicinsku u VAljevu?

Bla

Nosim 57 bodova iz skole i hocu da upisem medici sku sloku 7. April u Novom Sadu
Mogu li?

ALEKSANDAR

I JA HOCU MEDECINSKU U NOVOM SADU 7, APRIL. IMAMCU OKO 70 BODOVA.. A TREBA 89.. IMA NA SLOVACKOM JEZIKU TREBA 72

Luna

Zelim da upisem gimnaziju,prosle godine trebalo je 67 poena sta mislite koliko ce biti ove godine, mnogo se plasimm, imam 55 poena iz skole

maki

imaces vise od 15 poena na prijemnom sigurno ako toliko nosis iz skole

brexx

Zavisi koji je smer i okrug u pitanju,racunaj da ce ove godine biti oko 70-72

Hamza

bukvalno isti slucaj !!

Luka

neko ide u elektrotehnicar racunara u kostolcu? instagram @luczek.jestem

savke

sram te bilo

Elllllna

Ko hoce u Sombor u medicinsku
Ja zelim za fizioterapeuta

Ime

Jaaa bih za fizioterapeuta ili pedijatra.

Milena

Ja

Anja

Odakle sii? Da se upoznamo!

meme lord

neko u ekonomsku za turistickog? u subotici

Markovic

Da li upisati Drustveno-Jezicki smer u Gimnaziji? 52 poena treba.

Valentina

54 boda. Nosim iz skole i ne zmam mogu li upasti u ekonomsku ek tehnicar. Sta mislite???

Luka

Da li je po vama dobra poljoprivredna pkb skola u beogradu,imam zelju da je upisem (za poljoprivrednog tehnicara)ali govore da je losa skola.

mihajlo

nosim 48 bodova od skole da li mogu da upisem smer za auto mehanicara u masinskoj skoli novi sad 4.stepen,ili za elektricara za elektroniku na vozilima

khabib_nurmagomedov

Da li se u broj bodova racuna i takmicenje infos? Republicki rang takmicenja i 3. mesto?

Neko

ne