Rešenja testova za malu maturu 2015/2016

Na ovoj stranici možete pogledati rešenja testova za malu maturu iz srpskog/maternjeg jezika, matematike i kombinovanog testa za školsku 2014/2015 godinu. Stranica će redovno biti ažurirana i objavljivaćemo rešenja testova sa završnog ispita odmah nakon završenog testa.

Ukupan broj bodova koje možete da ostvarite na ova tri testa je 30 bodova. Taj broj sabira se sa bodovima osvojenim na osnovu uspeha ostvarenog tokom školovanja (koje možete da izračunate OVDE), a zbir tih bodova predstavlja ukupan broj bodova sa kojima upisujete srednju školu. Bodovi osvojeni na republičkim i međunarodnim takmičenjima uzimaju se u obzir samo pri upisu u odeljenja za posebno nadarene učenike i umetničke škole.

Nakon završnog ispita slede predupisne aktivnosti, a ceo kalendar upisa za školsku 2016/2017 pogledajte OVDE.

Informacije o preliminarnim i konačnim rezultatima sa završnog ispita, pogledajte OVDE.

Rešenje testova za malu maturu za školsku 2015/2016 godinu:

Rešenje testa iz srpskog jezika 2015/2016:

• Test iz srpskog jezika 2015/2016 pogledajte OVDE.
  • Rešenje testa iz srpskog jezika 2015/2016 pogledajte OVDE.

Rešenje testa iz matematike 2015/2016:

• Test iz matematike 2015/2016 pogledajte OVDE.
  • Rešenje testa iz matematike 2015/2016 pogledajte OVDE.

Rešenje kombinovanog testa 2015/2016:

• Kombinovani test 2015/2016 OVDE.
  • Rešenje kombinovanog testa 2015/2016 OVDE.

Rešenja testova iz prethodnih godina

Rešenja testova - 2014/2015

Rešenje testa iz srpskog jezika 2015/2016:

• Test iz srpskog jezika 2015/2016 pogledajte OVDE.
  • Rešenje testa iz srpskog jezika 2015/2016 pogledajte OVDE.

Rešenje testa iz matematike 2015/2016:

• Test iz matematike 2015/2016 pogledajte OVDE.
  • Rešenje testa iz matematike 2015/2016 pogledajte OVDE.

Rešenje kombinovanog testa 2015/2016:

• Kombinovani test 2015/2016 OVDE.
  • Rešenje kombinovanog testa 2015/2016 OVDE.

• штребер

Што немају решења за комбиновани

• ….

Danas Ce tek izaci….Prepisao sam skoro Sve 😀

• bojana

Gde su rešenja i testovi?

• Sta te brigaa

Kada cete postaviti resenja sa kombinovanog?

• Teodor Bajević Stanković

Cuo sam da ne mogu da upisem 4 godine skolu ako imam manje od 50 bodova iz skole… Da li je to tacno… Molim vas samo provereni odgovori

• Veljko

Tacno je

• Nikola

Zar nije 50 bodova sa prijemnim?

• Feki

Ne, ako 50 ili manje bodova nosis samo od proseka!

• Marija Poučki

Pitajte nekoga iz škole, ali meni su nastavnici rekli da to “pravilo” važi kao uspeh tj. bodovi iz prošlih razred+bodovi sa prijemnog.

• Dusan

Nije tačno, ja nosim 49 poena i mogu u 4. školu, ako imaš manje od 50 sa prijemnog i iz škole onda nemožeš ako imaš više možeš

• ,,,

Netačno, ako nosiš manje od 50 bodova samo iz škole, bez prijemnog, ne možeš da upišeš četvorogodišnju školu. Vi koji mislite da možete sa manje od 50 bodova bez prijemnog da upišete četvorogodišnju, ne skačite pred rudu i sačekajte prvo rezultate prijemnog, onda popunjavanje liste želja, tada ćete videti da ne možete da upišete.

• Feki

Ne, bodovi sa prijemnog se racunaju u tih 50 bodova koji su minimalno potrebni za 4 stepen.

• David Sujdovic

Ako imas manje od 50 bodova sa prijemnim ond ne mozes cetvoro godisnju skolu

• Ognjen

Imacu 87 poena,sve izracunato a hteo bih da upisem MTZKK,da li je to dovoljono?

• Stefan

Koliko ce biti potrebno bodova za smer elektrotehnicar racunara

• milos

• Lazar

Jesi siguran? I ja sam to hteo, ali neverujem da cu moci upisati imam 90.68

• ja

izasla su resenjaaaa

• Marina

kad izlaze rasanja i da li ce na biti dostupan i sam test?

iz srpskog naravno 😀

• Lylstefani

Kko mogu da vidim sam test a ne resenja ?

• nikola

i ja se pitam

• Cole

Vec 10 bodova iz srpskog… 😀

• Djole

U Kraljevu ima cetvorogodisnji smer:Finalna obrada drveta

• HVALA NA LAKOM TESTU

• katja

Slazem se test je bio pretezak !Trebali bi barem da smanje bodove za upis u zaljenu skolu ili da se ponavlja!

• Matej

Slazem se sa tobom.

• Mila

А како ја онда имам 9/10 поена, нисам ни преписала, ни вежбала

• Lazar

Ja imam 9.5 poena, a nisam prepisivao ni ucio! 😀 Nije bio toliko tezak…

• lol

Marta Sokolovic

• Doctor Who

Upravo sam uradio test za 10 minuta, test je prelak, mogu slobodno reci SMESAN! Deco, zbog cega kukate??? Dolaze sve slabije i slabije generacije… tuga.

• Andrija_Andrija

Jel imaju negde ovogodišnji testovi?

• Uros

Bilo je teskih zadataka , ali sam test je bio na srednjem nivou. Ja imam oko 7,5 bodova , i smatram da je to u redu.

• Roman

meni je bio ok imao sa 7 bodova a iz srpskog i iz komb sam nosio po 9 bodova tako da mislim da je bio prelak ovogodisnji test.

• Zz

Pa dajte test isto

• Marko Djukic

Sta mislite jel ce moci gimnazija”uros predic” drustveno-jezicki smer sa 87-89 posto je prosle godine min. bio 72?

• katja

da li se npr 7.75 moze zaokruziti na 8?

• Ne može

• nikola

ne

• maki

Nemogu da verujem da će deca koja su prepisivala biti upisana u škole koje žele a deca koja su učila i radila sama morati da idu u školu koji nisu ni hteli da navedu. Vidi se to odma iz testa,jer nemoguće je da dete koje je u osnovnoj bilo loš đak uradi srpski i ima 9-10 bodova kao i na kombinovanom a iz matiša 2 ili 3. Deca koja su radila vredno i učila imaju realno iz sva tri testa po 7-8 bodova. mislim da ovo sa testovima nije realno i nevodi nigde osim u traumu dece a kao država želi da ih zaštiti. Prst na čelo državo imali smisla sve ovo. Moraju li deca baš da preživljavaju ovoliki stres.

• Marina

Da li ja mogu da upisem Elektrotehnicku skolu ,,Mihajlo Pupin” IT sa 90 bodova..a idem i na takmicenja i zavrsila sam muzicku skolu..

• Roman

ne ne racunaju se takmicenja ove god

Hoce neko ETS?

• Nikola

Cao svima.Da li neko ima postavku zadataka iz matematike sa male mature,posto ga nigde nema?Ako ima neka posalje na e-mail:babinikola894@gmail.com.Hvala Vam unapred.

isb
baner_300x250