Rezultati male mature 2018

Bodove sa završnog ispita, koji su polagali svi osmaci, objavljuje Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja. Jedinstvena šifra, koju je dobio svaki učenik osmog razreda, pred polaganje male mature, unosi se OVDE kako bi se videli preliminarni/konačni bodovi sa testova male mature.

U bodove za upis u srednje škole ubrajaju se bodovi dobijeni na osnovu uspeha na kraju šestog, sedmog i osmog razreda osnovne škole, kao i bodovi ostvareni na testovima u okviru polaganja male mature.

Pogledajte još: Rešenje testova male mature

Od maksimalnih 100 bodova, koliko svaki učenik može imati na kraju osnovne škole, 40 bodova nose testovi završnog ispita – Test iz matematike i srpskog jezika po 13, a kombinovani test 14 bodova

Ostalih 60 bodova dobija se na osnovu uspeha u školi, a oni se mogu izračunati OVDE.

Ukupan broj bodova koje imaju učenici koji su ove godine, polaganjem male mature, završili osnovno obrazovanje, dobija se sabiranjem bodova sa testova i bodova koji se dobijaju na osnovu uspeha na kraju šestog, sedmog i osmog razreda. Bodovi osvojeni na republičkim i međunarodnim takmičenjima uzimaju se u obzir prilikom upis au odeljenja za nadarene učenike i umetničke škole.

broj-bodovaNakon što se objave preliminarni rezultati male mature, biće objavljeni i konačni rezultati, posle čega buduće srednjoškolce očekuje UPIS U SREDNJE ŠKOLE. Jedna od predupisnih aktivnosti je i popunjavanje liste želja. Kako popuniti listu i na koje stvari posebno treba obratiti pažnju, pogledajte OVDE.

Termini svih predupisnih i upisnih aktivnosti sačinjavaju KALENDAR upisa.

Detaljnije o redosledu kandidata, tj. rasporedu učenika po srednjim školama, pogledajte OVDE.

34 Komentara
25 Replika
1 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Nadica

Mogli bi vec objaviti rezultate, prosle godine su bili objavljeni dva dana ranije.

Veljko Nikolic

Da li mogu da se prebacim u smer za koji treba vise bodova a u istoj skoli ?

Mihailo

Ja mislim da moze, barem u Surdulici moze, za ostale gradove ne znam 😀

Nikolina

Da li mogu da se upisem u srednju skolu u lapljem selu sa kosovski rodjeni izvod

Caokakosi

Kad ce izaci bodovi za smerove ovw godine??

Aleksandra Petković

To uvek izlazi nakon što se svi upišu.

tijana nikolic

Sta rade oni koji upisuju privatnu srednju skolu ? Je’l I oni popunjavaju listu zelja?

Dzek i dzoni

Ana

Ko upisuje za Fizioterapeut ili Maser u Fizioterapeut-farmaceutskoj skoli na Zvezdari?

Le

sta mislite,da li je bolje upisati jovinu ili isidorinu,smer prirodno matematicki?

Jelena

Kada će biti preliminarni rezultati?

King

Nema jos rezultata a rekli do 8h treba ds izadju?

Danijela Tot

Ako dete nema bas dovoljno bodova za smer koji zeli dali moze da konkurise za taj smer ?da pokusa?

tijana nikolic

moze

Nikola

A ako ima iz skole 64 boda, moze li da konkurise za skolu od 80 bodova? ( radi se o IT skoli, malo kandidata.)

Jelena

Da

Stefan Cefa Zorkic

da li iko upisuje Ets Nikola Tesla ili Zemunsku Gimnaziju??

Filip

upisujem ets zemun i ets nikola tesla koju uspem sto pitas?

Tashanna Mss

KAd će rezultati ?

Milivoje Car

Kada izlaze rezultati na ovom sajtu ?

Marko

Da li zna neko kada ce biti objavljeni rezultati iz srpskog? ?

Mama

da li je neko negde pronašao tačna rešenja današnjeg testa iz srpskog?

Dušan

kada izlaze rezultati prijemnog zavrsnog ispita

Ognjen

Kada ce stici resenja za prijemni iz srpskog

natasa

zasto je sajt za 2017 neazuran
danas sw polaze vec prijemni a na sajtu nem anista

Nenad

Jesu li negdje objavljeni rezultati za skole?

James Roof

Koja je razlika između preliminarnih i konačnih rezultata?

Preliminarni rezultati se objave i onda sledi rok za žalbe. Ukoliko se određena žalba usvoji, onda se broj bodova menja kod tog kandidata. Nakon pregledanja svih žalbi, objavljuju se konačni rezultati, koji ne mogu više da se menjaju.