Rezultati male mature 2017

rezultati male mature 2017Bodove sa završnog ispita, koji su polagali svi osmaci, objavljuje Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja. Jedinstvena šifra, koju je dobio svaki učenik osmog razreda, pred polaganje male mature, unosi se OVDE kako bi se videli preliminarni/konačni bodovi sa testova male mature.

U bodove za upis u srednje škole ubrajaju se bodovi dobijeni na osnovu uspeha na kraju šestog, sedmog i osmog razreda osnovne škole, kao i bodovi ostvareni na testovima u okviru polaganja male mature.

Od maksimalnih 100 bodova, koliko svaki učenik može imati na kraju osnovne škole, 40 bodova nose testovi završnog ispita – Test iz matematike i srpskog jezika po 13, a kombinovani test 14 bodova

Ostalih 60 bodova dobija se na osnovu uspeha u školi, a oni se mogu izračunati OVDE.

Ukupan broj bodova koje imaju učenici koji su ove godine, polaganjem male mature, završili osnovno obrazovanje, dobija se sabiranjem bodova sa testova i bodova koji se dobijaju na osnovu uspeha na kraju šestog, sedmog i osmog razreda. Bodovi osvojeni na republičkim i međunarodnim takmičenjima uzimaju se u obzir prilikom upis au odeljenja za nadarene učenike i umetničke škole.

broj-bodovaNakon što se objave preliminarni rezultati male mature, biće objavljeni i konačni rezultati, posle čega buduće srednjoškolce očekuje UPIS U SREDNJE ŠKOLE. Jedna od predupisnih aktivnosti je i popunjavanje liste želja. Kako popuniti listu i na koje stvari posebno treba obratiti pažnju, pogledajte OVDE.

Termini svih predupisnih i upisnih aktivnosti sačinjavaju KALENDAR upisa.

Detaljnije o redosledu kandidata, tj. rasporedu učenika po srednjim školama, pogledajte OVDE.

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?