Školski kalendar rada za srednje škole u centralnoj Srbiji 2016/2017

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, objavilo je kalendar rada za srednje škole koje se nalaze na teritoriji centralne Srbije, za školsku 2016/2017. godinu.

Školska godina u srednjim školama u centralnoj Srbiji počinje 1. septembra 2016. godine. Nastava je podeljena u dva polugodišta. Prvo polugodište se završava 27. januara 2017. godine, a ukupno ima 100 nastavnih dana.

Drugo polugodište se sastoji od 85 nastavnih dana, a počinje nakon zimskog raspusta – 13. februara 2017. godine. Za maturante školska godina završava se 23. maja (učenici četvrtog razreda gimnazija), odnosno 30. maja (učenici završnih razreda srednjih stručnih trogodišnjih i četvorogodišnjih škola), dok je za ostale učenike kraj drugog polugodišta 20. juna 2017. godine.

U toku školske godine učenici imaju zimski, prolećni i letnji raspust.

Kalendar rada za srednje škole u centralnoj Srbiji

ikonica-pdf

• Kalendar rada za srednje škole u Vojvodini možete pogledati OVDE.
  • Kalendar takmičenja i učeničkih smotri pogledajte OVDE.
  • Kalendar bitnih dešavanja tokom upisnog perioda u srednje škole pogledajte OVDE.
  • admin

Greška je bila u tekstu. Hvala na ispravci!

• Janko

Zašto su za kraj letnjeg polugodišta obeleženi i 25. maj i 1. jun i 22. jun? Koji je dan poslednji dan škole za maturante – 25. maj ili 1. jun?

• Maki

Maturanti u Beogradu i u školama u Vojvodini ne završavaju isti dan koliko ja znam, možda je zbog toga.