Školski kalendar rada za srednje škole u centralnoj Srbiji 2017/2018

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, objavilo je kalendar rada za srednje škole koje se nalaze na teritoriji centralne Srbije, za školsku 2017/2018. godinu.

Nastava i drugi oblici obrazovno-vaspitnog rada ostvaruju se u dva polugodišta.

Prvo polugodište počinje u petak, 1. septembra 2017. godine, a završava se u sredu, 31. januara 2018. godine.

Drugo polugodište počinje u ponedeljak, 12. februara 2018. godine, a završava se u četvrtak, 21. juna 2018. godine.

Drugo polugodište za učenike IV razreda gimnazije završava se u četvrtak, 24. maja 2018. godine, a za učenike III razreda trogodišnjeg i IV razreda četvorogodišnjeg obrazovanja stručnih škola u četvrtak, 31. maja 2018. godine.

Drugo polugodište za učenike I i II razreda, odnosno I, II i III razreda četvorogodišnjeg obrazovanja stručnih škola, za koje je nastavnim planom i programom propisana realizacija profesionalne prakse prema individualnom planu realizacije ove prakse za svakog učenika, završava se najkasnije u petak, 10. avgusta 2018. godine.

Kalendar rada za srednje škole u centralnoj Srbiji pogledajte OVDE

• Kalendar rada za srednje škole u Vojvodini možete pogledati OVDE.
  • Kalendar takmičenja i učeničkih smotri pogledajte OVDE.
  • Kalendar bitnih dešavanja tokom upisnog perioda u srednje škole pogledajte OVDE.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?