Evropski gimnazijalci u Zemunu

24/03/2015, 12:35

Evropski gimnazijalci u Zemunu

Učenici gimnazija iz Mađarske, Rumunije, Slovenije i Republike Srpske boraviće u Beogradu kao gosti Zemunske gimnazije.

Od 23. do 27. marta Zemunska gimnazija organizuje susret evropskih gimnazijalaca gde će se predstaviti rezultati projekta “Susreti gimnazija Evrope – istraživanjem do bolje nastave”.

Ovaj projekat je podržan od strane Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije zbog izuzetne vrednosti, kako u istraživačkom konceptu, tako i u naučno-vaspitnom procesu.

Gimnazijalci iz Evrope će imati priliku tokom boravka u Srbiji da se upoznaju sa kulturno-istorijskim nasleđem Zemuna, Beograda, Sremskih Karlovaca i Novog Sada.

Međunarodna saradnja je važan faktor u obrazovanju, a upoznavanje drugih kultura, zemalja i naroda kao i sklapanje prijateljstva sa učenicima i njihovim nastavnicima predstavlja temelj za izgradnju kompetencija za život i obrazovanje u evropskom kontekstu, navodi se u saopštenju.

Izvor: RTV

24/03/2015, 12:35