Kikinda: Literarni konkurs za mlade

19/10/2016, 10:39

Kikinda: Literarni konkurs za mlade

Učenici osnovnih i srednjih škola sa teritorije Kikinde mogu učestvovati na literarnom konkursu koji je raspisala Narodna biblioteka “Jovan Popović” iz Kikinde.

Konkurs je raspisan povodom obeležavanja Dana biblioteke, a krajnji rok za slanje radova je 11. novembar 2016. godine.

Na konkurs se može poslati jedan poetski ili jedan prozni rad, napisan na srpskom ili na mađarskom jeziku.

Konkurs se organizuje u tri kateogije:

• učenici od I do IV razreda osnovne škole
  • učenici od V do VIII razreda osnvne škole
  • učenici od I do IV razreda srednje škole.

Žiri će u svakoj kategoriji dodeliti prvu, drugu i treću nagradu.

Radovi se mogu doneti lično, dostaviti poštom na adresu Narodna biblioteka „Jovan Popović”, Trg srpskih dobrovoljaca 57, 23300 Kikinda (za Literarni konkurs) ili mejlom na adresu kultura@kibiblioteka.org.rs.

Uz radove potrebno je dostaviti i naziv rada, ime i prezime autora, naziv škole i razred.

Završna svečanost dodele nagrada održaće se u okviru programa proslave Dana biblioteke.