Počeo Kup Matematičke gimnazije

28/06/2017, 11:31

Počeo Kup Matematičke gimnazije

Međunarodno takmičenje – Kup Matematičke gimnazije održava se već petu godinu za radom i ove godine će trajati od 27. juna do 1. jula.

Učenici će imati priliku da odmere snage u složenim zadacima iz matematike, fizike i informatike i pokažu svoje znanje iz ovih oblasti.

Ove godine na takmičenju učestvuje 160 učenika iz 13 zemalja, a Srbiju će na ovom prestižnom takmičenju predstavljati šest ekipa – tri ekipe Matematičke gimnazije i po jedan tim iz Valjeva, Kragujevca i Pančeva.

Na takmičenju mogu učestvovati samo mladi naučnici starosti do 16 godina, a pored učesnika iz naše države svoje znanje u borbi za medalju pokazaće i učenici iz Hrvatske, Republike Srpske, Rusije, Nemačke, Velike Britanije, Italije, Mađarske, Slovenije, Rumunije, Bugarske, Makedonije i Crne Gore.