Tradicionalni maturantski ples održaće se u petak

16/05/2018, 14:06

Tradicionalni maturantski ples održaće se u petak

U petak, 18. maja u podne na Trgu slobode u Novom Sadu, oko 1.000 novosadskih maturanata izvešće tradicionalni maturantski ples.

Maturantski ples izvodi se u okviru manifestacije “European Quadrille Dance Festival”, koja se održava u nekoliko evropskih gradova u isto vreme. Naime, u pitanju je projekat Plesnog Saveza Slovenije, koji je počeo 2005. godine. Prvi srpski grad koji se priključio ovom projektu bio je grad Kraljevo, a zatim su se pridružili i ostali gradovi širom Srbije.

Cilj ove manifestacije je obaranje Ginisovog rekorda, kao najveći simultani ples u svetu. Maturanti u podne plešu uz kompoziciju Johana Štrausa “Slepi miš”, a muzika će se emitovati putem satelita, u svim gradovima.

Naši maturanti iz 18 srednjih škola, uvežbavali su koreografiju uz pomoć intruktora plesa, od februara ove godine.

Generalna proba plesa održaće se u četvrtak,u 20 časova na platou SPENS-a.