Zrenjanin: Stipendije za najbolje srednjoškolce

01/02/2016 16:47

Zrenjanin: Stipendije za najbolje srednjoškolce

Konkurs za dodelu novčanih sredstava učenicima srednjih škola sa teritorije Zrenjanina, raspisao je Grad Zrenjanin i otvoren je do 11. febraura 2016. godine.

Biće dodeljeno 50 stipendija za učenike srednjih škola, od čega će 10 stipendija biti dodeljeno učenicima srednjih škola sa invaliditetom.

Stipendije se dodeljuju bespovratno ukoliko kandidat ispuni sve uslove, u suprotnom, premo Ugovoru o dodeli novčanih sredstava, koji se zaključuje sa gradom Zrenjaninom – novac mora biti vraćen.

Za učenike srednjih škola kriterijumi koje moraju ispuniti za konkurisanje za stipendiju su:

• da su učenici drugog ili višeg razreda srednje škole
  • da su tokom srednje škole ostvarili odličan uspeh
  • da su u prethodnoj školskoj godini učestvovali na republičkim takmičenjima u organizaciji Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja ili na međunarodnom takičenju.

Stipendija na mesečnom nivou za učenike srednjih škola iznosiće 5.400 dinara, a isplaćivaće se u devet mesečnih rata.

Srednjoškolci sa teritorije grada Zrenjanin mogu u toku školske 2015/2016. godine da podnesu zahteve za dodelu novčanih sredstava za stručno usavršavanje u zemlji i inostranstvu, kao i za finansiranje orgnaizovanja takmičenja i olimpijada znanja.

Krajnji rok za prijavu na konkurs je 11. februar 2016. godine.

Više detalja o načinu konkurisanja za stipendije nalazi se ovde.

01/02/2016 16:47