X gimnazija “Mihajlo Pupin” – Novi Beograd

Telefon: 011/3114-142
Website: www.xgimnazija.edu.rs
Email: info@xgimnazija.edu.rs

Deseta gimnazija “Mihajlo Pupin” je osnovana 1933. godine i u početku je bila škola zatvorenog tipa sa internatom. Više puta je menjala adresu, posebno u toku Drugog svetskog rata, da bi prodajom zgrade gimnazije SSNO-u, školi bio dodeljen objekat u kome se i danas nalazi.

Današnji naziv škola nosi od 1991. godine. Uz XII gimnaziju ovo je jedina gimnazija opšteg tipa u Beogradu, što znači da ima ravnomeran odnos prirodnih i društvenih predmeta.

Nastava se pored klasičnih učionica odvija i u tri savremena računarska kabineta, multimedijalnoj učionici, kabinetu za hemiju i biologiju, kabinetu za muzičko i likovno, a za potrebe fizičkog vaspitanja koristi se sala za fiskulturu. Škola takođe poseduje i biblioteku, stomatološku ambulantu, više sportskih terena, video nadzor i obezbeđenje.

SMEROVI - Deseta gimnazija "Mihajlo Pupin" - Novi Beograd

Opšti tip  210  86.28
 Opšti tip – francuski  30  95.60
 Opšti tip – engleski  30  103.91

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas kontaktirate preko kontakt forme.

7 Komentara
4 Replika
7 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Luka Zivkovic

Koliko bodova se moze osvojiti na prijemnom iz engleskog

Tanja

Permutovali ste broj bodova za smerove za 10.gimnaziju.

Izmenjeno. Hvala na ukazanoj grešci.

Vesna

Zanima me da li gimnazija spada u jednu id tezih ili je korektna sto se tice ucenja

Bane

Meni je stariji sin završio, a mlađi sada upisuje. Profesori su ok. Jedino što znam da je profesor latinskog bio malo zahtevniji.

Una

Jel moze neko da mi kaze nesto o skoli ako ide ili nekog zna ko ide? Ovde ili ako hocete na instagramu @maticuna

marija

Neko direktinije pitanje?Idem u desetu i misim da je sasvim super skola 🙂

Visnja

Da li postoji lista o prolaznosti đaka gimnazija na fakultete? Ili neki pouzdani zvanični podatak o kvalitetu srednje škole. Za sada jedino znamo u koju školu se upisuju deca sa najboljim uspehom, ali i ne da li su ta deca u pravu što favorizuju neku školu ili ne.

mlg Unicorn

Kako je moguce imati 112 poena?

....

Polaze se poseban prijemni za englesko-srpsku nastavu pa se bodovi sabiraju..Ja bar mislim da je tako :))

Ivana

Kada izlazi minimalan broj bodova za svaku školu? Da li će to biti pre predaje lista želja?
Unapred hvala na odgovoru,
Ivana