X gimnazija “Mihajlo Pupin” – Novi Beograd

Telefon: 011/3114-142
Website: www.xgimnazija.edu.rs
Email: info@xgimnazija.edu.rs

Deseta gimnazija “Mihajlo Pupin” je osnovana 1933. godine i u početku je bila škola zatvorenog tipa sa internatom. Više puta je menjala adresu, posebno u toku Drugog svetskog rata, da bi prodajom zgrade gimnazije SSNO-u, školi bio dodeljen objekat u kome se i danas nalazi.

Današnji naziv škola nosi od 1991. godine. Uz XII gimnaziju ovo je jedina gimnazija opšteg tipa u Beogradu, što znači da ima ravnomeran odnos prirodnih i društvenih predmeta.

Nastava se pored klasičnih učionica odvija i u tri savremena računarska kabineta, multimedijalnoj učionici, kabinetu za hemiju i biologiju, kabinetu za muzičko i likovno, a za potrebe fizičkog vaspitanja koristi se sala za fiskulturu. Škola takođe poseduje i biblioteku, stomatološku ambulantu, više sportskih terena, video nadzor i obezbeđenje.

SMEROVI - Deseta gimnazija "Mihajlo Pupin" - Novi Beograd

Područje rada: Gimnazija

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Deseta gimnazija "Mihajlo Pupin" - Novi Beograd

Opšti tip  210
 Opšti tip – srpsko-francuski  30  —
 Opšti tip – srpsko-engleski  30

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Deseta gimnazija "Mihajlo Pupin" - Novi Beograd

Opšti tip  210  93.60
 Opšti tip – srpsko-francuski  30  82.88
 Opšti tip – srpsko-engleski  30  114.00

Opšti tip  210  92.65
 Opšti tip – francuski  30  90.64
 Opšti tip – engleski  30  112.00

Opšti tip  210  91.50
 Opšti tip – francuski  30  77.60
 Opšti tip – engleski  30  109.98

Opšti tip  210  86.28
 Opšti tip – francuski  30  95.60
 Opšti tip – engleski  30  103.91

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas kontaktirate preko kontakt forme.