Sportska gimnazija – Beograd (Savski Venac)

skolebezslikaAdresa: Petra Čajkovskog 2, Beograd (Savski Venac)
Telefon: 011/2650-754
Website: www.sportskagimnazija.edu.rs
Email: sportskagimnazija@yahoo.com

Sportska gimnazija u Beogradu osnovana je septembra 2002. godine. Nastava se odvijala u dva objekta i to u zgradi bivše Jedanaeste beogradske gimnazije i u zgradi u ulici Petra Čajkovskog 2a.

Danas ova gimnazija ima 24 odeljenja opšteg smera sa oko 760 učenika. Zgrada škole deli se sa Vojnom gimnazijom. Sportsku gimnaziju su završili neki od naših najuspešnijih sportista, a neki od učenika su već uspešni reprezentativci svog godišta.

SMEROVI - Sportska gimnazija - Savski Venac

Područje rada: Gimnazija

BODOVI ZA UPIS 2017/2018 - Sportska gimnazija - Savski Venac

Opšti tip – sportsko odeljenje  180  87.21

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Sportska gimnazija - Savski Venac

Opšti tip – sportsko odeljenje  180  84.08

Opšti tip – sportsko odeljenje  180  80.88

Opšti tip – sportsko odeljenje  180  80.88

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas obavestite preko kontakt forme.

• Blagoje

Pozrav, ja sam Blagoje Repanovic, da li bi moga da upisem sportsku gimnaziju sa Vrlo Dobrim uspehom? (6 razred:4,12 7:razred: 3,66 8 razred(Do 4.00)

• Andjela

I ja takodje planiram da upisem,ali ne znam da li mora ucenik da bude reprezentativac
      Sto se tice uspeha (6.-4,36/7.-4,53/8. Vrv 4,53)

• Jovan

Zdravo, moje ime je Jovan Radovanovic,ja se vec dugo bavim Karateom, vec 4 godina, i dosta sam uspesan u tom sportu, ucestvovao sam kao reprezentativac, imam dosta medalja, ali nažalost nisam bas dobar ucenik. Vrlo dobar sam ucenik, i stvarno zelim da upisem sportsku gimnaziju.

• Lil

I ja se vec 6 godina bavim karateom, ucim ali nisam odlican ucenik, jer ucim u jednu od najacih gimnazija na turskom jeziku, ali ga bas ne savladavam najbolje i cilj mi je bio da savladam. Sama sebi stvaram dupli posao jer prevedjujem lekcije sa jednog jezika na drugi, po ceo dan sam sa knjigom i nemam vremena da odem na trening, to me jako razocarava, jer nisam svoja bez karatea. Planiram da se prebacim u sportskoj gimnaziji pa bih onda imala vremena za trening a i u medjuvremenu bi mogla da upisem kurs na turskom, sto bi bilo bolja ideja od sadasnje .

• Lil

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?