Vojna gimnazija – Beograd (Savski venac)

Adresa: Petra Čajkovskog 2, Beogard (Savski Venac)vojna gimnazija logo
Telefon: 011/300-51-65
Website: www.gimnazija.mod.gov.rs
Email: vogi@mod.gov.rs

Nastava i Vojnoj gimnaziji deli se po planu i programu na redovnu i fakultativnu nastavu. Redovna nastava usklađuje se sa nastavnim planom za gimnazije opšteg i prirodno-matematičkog tipa. Cilj ovog vida nastave je sticanje fundamentalnih znanja koja će biti osnova za dalje obrazovanje na Vojnoj akademiji.

Pored redovne, učenici pohađaju i posebne oblike nastave, fakultativne predmete, a na raspolaganju su im i vannastavni sadržaji. Kroz četvorogodišnje obrazovanje učenici imaju priliku da savladaju neki od kurseva ili tečajeva u zavisnosti od interesovanja.

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas kontaktirate preko kontakt forme.

23 Komentara
40 Replika
44 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Marija

Da li se iz neke srednje skole moze prebaciti u vojnu gimnaziju?

Jovan

Jel treba prosek samo iz drugog polugodista ili iz oba

Milica

Da li mogu upisati vma posle vojne gimnazije? A ako ne znate li koju skolu treba da upisem da bih bila vojni lekar. Hvala unapred 🙂

Kraljica

Mozes, ali konkurs za VG je zavrsen

Jovana

Jel zna neko sta se sve radi na tom fizickom testu?

Marko

Peti vrlo dobar sesti dobar sedmi dobar osmi prvo polugodoste dobar sad drugo verovatno cu zavrsiti oko 4.00 poceo sam bas da ucim ove proseke sam imao zato sto sam se druzio sa aj da kazemo losim prijateljima ali nisam pravio sranja i pitan se da li bih mogao da upisem vg jer zelim da odem na vojnu akademiju jer to mi je san jos od kad sam bio mali sanjam o tome???

Milica

Ne verujem treba ti vrlo dobar uspeh da bi upisao vg,probaj da zavrsis neku jaku srednju npr ekonomsku zbog matematike pa onda pokusaj na vojnoj akademiji

Mateja

ja sam sesti bio dobar, sedi vrlodobar i osmi cu vrlo dobar. Kakve su mi sanse?

Mateja

a peti odlican, ne znam da li se racuna.

Anchy

Piše vam da morate imati vrlo dobar ili odlican uspeh da biste konkurisali.

Kraljica

Ja sam upisala VG, bitno je samo da prijemne uradite super, uspeh iz skole i ne gledaju toliko

Duki buki

Da li posle vojne gimnazije mogu da upisem vojno medicinsku akademiju
A bio sam odlican od petog do osmog

Jelena

Peti razred: 4.16
Sesti razred:3.71
Sedmi razred:3.73
Osmi razred:3.60

Da li mogu da upisem vojnu gimnaziju?

Djordje

ne mora sve zajedno da bude 4.00

Nbtnooo

Nisam sig moras da imas 4.00 najmanje

Tijana

Kada se polaze prijemni za vojnu gimnaziju?

Nbtno..

Pozdrav!
Interesuje me razlika izmedju Vojne Gimnazije i Vojne strucne skole?

Milica

Razlika je u tome sto si u vg obavezan da upises vojnu akademiju,posle ssvs odmah ides na posao

Srdjan

Peti razred: 4.90
Sesti razred:4.86
Sedmi razred:4.40
Osmi razred:4.00

Fizicke spreme sam bas dobar!
Treniram fudbal 9 godina.
Preko zime sam u teretani.

Mogu li umasti?

Lazar

Zavisi da li prodjes prijemni, ali mozes jer je najmanja ocena vrlo dobar!

Micika

U sestom razredu sam imala prosek 3,93 u sedmom 4,00 a u osmom cu sig imati 4,53 da li mogu upisati vojnu gimnaziju

Mislim da mozes

Srdjan

racuna se i 5 razred

Ja sam prosao peti razred 4.90
sesti 4.86
sedmi 4.40
osmi prvo polugodiste 4.00

Martina

Da li posle srednje stručne vojne može da de upiše vojna medicina?

Veljko Vulovic

Jel mora da se ide u internat

Da,ima mnogo dece koji zive na 10min od vg ali moraju da zive u internatu

@cvetkovic__21

Hteo bih da upisem vg i zanima me da li bih mogao sve zahteve da ispunim,peti razred sam zavrsio sa lrosekom 4.67.Sesti sa 4.71.Sredmi sa 4.47,I osmi mislim da cu biti 4.53 na lolugodistu.Fizicku spremnost mogu da polozim,uslove sam vec proveravao.I voleo bih da stupim u kontakt sa nekim ucenikom vg,unapred hvala na odgovoru.

Milica

Ne racuna ti se peti razred,prosek ti je dobar o tom ne moras da razmisljas…Ako se predomisljas u vezi vg nemoj ni slucajno da upisujes

just me

Racuna se peti razred fizicko I vladanje a i prosek,otkud ti to da se ne racuna?ako ne znas ne prenosi dezinformacije!

Just

Ne racuna se peti

tamara

htela bih da upisem ovu skolu,zanima me da li se pored posebnog prijemnog za ovu skolu radi i redovni prijemni? da li se placa boravak u internatu? koliko je bodova potrebno? kada se polaze taj poseban prijemni? sve vezano za tu skolu i takodje bih volela da kontaktiram nekog ucenika te skole jer bi mi ragovor dobro dosao da se odlucim,hvala

Milica

Da radi se i redovni prijemni,ne ne placa se ali ako odlucis da napustis placas celokupnu skolarinu,pa sad broj bodova zavisi od tebe,na fizickom testu max broj bodova je 20 isto je i za matematiku i za srpski,konkurs pocinje od 2.2.2019 i mogu te pozvati u februaru ili u martu.Moj savet ti je da dobro razmislis,vojna gimnazija te priprema za vojnu akademiju i obavezna si da je upises,ako nisi sigurna da li zelis na akademiju razmisli o srednjoj strucnoj vojnoj skoli…

Nikola

just me

nisi obavezna da upises vojnu akademiju kad zavrsis srednju,otkud ti to ?????to nije istina ti mozes da odlucis da li da ides dalje ili ne

Milica

Vojna gimnazija ti je priprema za vojnu akademiju i obavezan si da je upises,osim naravno ako ne prodjes testove na vojnoj akademiji onda moras na obuku za podoficira.

andrea antic

Jedno pitanje dali posle završene srednje stručne vojen skole može da se upiše vojna akademija .Hvala unapred

mee

Skolovanje se ne placa ako upises I posle hoces da nastavis na akademiju posle nje imas zagarantovan posao

Dado

Dali mora da se bude državljanin Republike Srbije

Anonimus

Ne mora

Nikolina

Mora

jakda

Da li treba poseban prijemni za ovu skolu?

Aaa

Kako sam videla pocinje u februaru taj neki poseban prijemni, vidi na netu

Nebitno

Koliko treba bodova?