Vojna gimnazija – Beograd (Savski venac)

Adresa: Petra Čajkovskog 2, Beogard (Savski Venac)vojna gimnazija logo
Telefon: 011/300-51-65
Website: www.gimnazija.mod.gov.rs
Email: vogi@mod.gov.rs

Nastava i Vojnoj gimnaziji deli se po planu i programu na redovnu i fakultativnu nastavu. Redovna nastava usklađuje se sa nastavnim planom za gimnazije opšteg i prirodno-matematičkog tipa. Cilj ovog vida nastave je sticanje fundamentalnih znanja koja će biti osnova za dalje obrazovanje na Vojnoj akademiji.

Pored redovne, učenici pohađaju i posebne oblike nastave, fakultativne predmete, a na raspolaganju su im i vannastavni sadržaji. Kroz četvorogodišnje obrazovanje učenici imaju priliku da savladaju neki od kurseva ili tečajeva u zavisnosti od interesovanja.

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas kontaktirate preko kontakt forme.

53 Komentara
110 Replika
91 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Andjela🐻

Jel se računa peti razred,i jel može posle vojne gimnazije da se upise policijska akademija?

Andjela

Najbolji način kako se spremiti za matematiku i srpski. Molim vas odgovorite.

Aki

Osmi sam razred voleo bih da se prijavim za srednju stručnu vojnu skolu.Kakva su vasa mišljenja o njoj?

Nekotamozainteresovan

Da li neko zna sta proveravaju na konkursu i kao se racuna uspeh na kraju godina dali moras da budes svake godine iznad 4.00 ili se svi razredi zajedno računaju. Molim vas da odgovori neko ko provereno zna

Dijana

mislim da je potrebno iz skole minimum 40 poena.

💁🏽‍♀️

Maksimalno je 40 poena

Sara

Za Vg

Sara

Da li prosek na kraju godine mora biti iznad 4.00 ili je dovoljno da bude vrlo dobar

Daki

Zanima me upis u vojnu gimnaziju 8 sam raz trenutno i iz Republike Hrvatske (Srbin iz Krajine) sam pravim drzavljanstvo i 6.sam prosao sa 4.18
7.sa 3.84
I 8 cu vjv sa 4
A sve godine imam 5 iz tjelesnog i idem od 6 raz na školska natjecanja u fudbalu i imam veze i hoću u Beograd u vojnu gimnaziju molim da mi odgovorite sto prije Hvalaa

Milan

Po proseku mozeš da upišeš a ako te nesto još zanima imaš sve na sajtu Vojne gimnazije. Kakvi sve uslovi su potrebni

Sssnj

Nek mi see neko javi ko zna sta radis na upisu I nek see javi
na nalog _vaske_i_roksa_fp

Ikica😘

Ja Sam sad 8.razred I htela bih da upisem VG I zanima me kako see racuna prosek iz osnovne skole I Ako neko zna sta te ispituju na psihickom delu.ako neko zna neka mi odgovori da znam kakva je to skola I da li ja mogu da je upisem.
Ps.u petom 3.60.
Sestom.4.07
Sedmom.3.64
I sad ako budem 4.07 da li mogu da upisem

Sedmak

Koji smerovi postoje u VG

Ucenik Vojne Gimnazija

Opsta je gimnazija

Andjela

U vojnoj gimnaziji postoji samo jedan smer.
A taj smer je opšti baziran više prema prirodnom smeru.

gyfdsrggdhjska

kako se racunaju bodovi za upis u vg? molim vas nek mi neko odgovori hitno

Globus

I mene zanima

Saberi prosek iz 5. 6. 7. I prvog polugodišta 8. I pomnoži sa 2

Viktorija

Da li je istina da mali broj učenika prodje fizicko ? I da li migu da upisem vg ako sam u sesti-5,00
sedmi-4,80
osmi-5,00
i iz matematike imam svake godine 5.

Doroteja

Naravno da mozes, fizicki deo je lak, a mata je preteska

nikolija

mozes

Milan

Ti mozeš da upišeš vojnu gimnaziju sve zavisi od ficicke spreme i kako ces u raditi testove i psihološka provera i medicinsko zdravstvena

Andjela

Veoma je moguće da ćeš upasti

Ivona

Da li u vojnoj ima smerovi ratno vazduhoplovstvo i odbrambeno vazduhoplovstvo?
I da li posle vojne gimnazije moze medicinski fakultet ili iskljucivo vma

Vakić

U VG mislim da nemaš, ratno vazduhoplovstvo je u Vazduhoplovnoj akademiji

OvO

Isključivo vojna i nez za vazduhoplovstvo

Jedna mala devojka

Sesti 4.07
Sedmi 3.53
I osmi ako budem 4.20
Da li ja mogu da upisem ekonomsku pravnog tehnicara?
Ko zna nek mi odgovori.hvala.i da li je potrebna tezina za VA?

Andrea

Da li je bitno ako imate asmu i želite da upišwtw vojnu gimnaziju?

Neko

Posavetuj se sa lekarom o tome,najsigurnije.

marija

koliko treba bodova?

Emili :)

Prvo se radi konkurs pa tek onda prijemni,imaš na internetu zvanične zahteve.

Ikica😘

Kako to mislis

Andrea

Da li može posle vojne gimnazije,policijska akademija?

Andrija

Ne,posle vojne gimnazije može samo vojna akademija ili vma 🙂

Ravshana

5.razred 4.14
6.razred 4,64
7.razred 4.72
8.razred 4.72
Odlična fizička spremnost
Da li bih mogla upisati?

Mina Jo

Možeš,ali konkurs i prijemni za upis su već završeni za ovu godinu,ako si 03 godište.

Muso

Da li mogu da upisem vg
6.razred 3,71
7.razred 4,06
8.razred 4,2

Neko tamo

Prosek najmanje mora da bude vrlo dobar

Ana

6. razred ti odudara,jer za bg moraš imati prosek iznad 4.00 u svakom razredu od 5og do 8og.

Natalija

Da li posle vojne gimnazije mogu da upišem dif?

Marko

Ana

Ne,možeš samo vojnu akademiju ili vma,logično.