Baletska škola “Lujo Davičo” – Beograd (Stari Grad)

skolebezslikaAdresa: Knez Miletina 8, Beograd (Stari Grad)
Telefon: 011/322-66-70
Website: www.lujodavico.edu.rs
Email: direktor@ldavico.edu.rs

Baletska škola “Luj Davičo” iz Beograda je umetnička baletska škola za osnovno i srednje igračko obrazovanje. Školovanje traje ukupno osam godina što uključuje osnovnu baletsku školu (4 godine), koju đaci pohađaju paralelno sa obaveznom osnovnom školom i srednju baletsku školu (4 godine), koju pohađaju đaci koji žele da se profesionalno bave igrom i koja osim stručnih igračkih obuhvata i opšteobrazovne predmete.

Škola je počela sa radom kao klasična baletska škola po uzoru na rusku baletsku školu. Mimo odeljenja u Beogradu, postoje i izdvojena odeljenja u Kragujevcu, Čačku i Boru.

Opšteobrazovna nastava je identična za sve obrazovne profile i realizuje se u dva odeljenja svakog razreda.

SMEROVI - Baletska škola "Lujo Davičo" - Stari Grad

Područje rada: Kultura, umetnost i javno informisanje

UPIS U BALETSKU ŠKOLU

Učenici koji žele da upišu baletsku školu rangiraju se na osnovu sledećih kriterijuma:

• uspeha na prijemnom isptu (za baletske škole)
  • uspeha u prethodnom školovanju što podrazumeva: upseh postignut u osnovnoj baletskoj školi i opšti uspeh iz poslednja tri razreda osnovne škole

Ukoliko kandidat nema završenu osnovnu baletsku školu, polaže ispit za nivo osnovne baletske škole.

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?