XII beogradska gimnazija

12bgdAdresa: Vojvode Stepe 82, Beograd (Voždovac)
Telefon: 011/2460-361
Website: www.xiigimnazija.edu.rs
Email: skola@xiigimnazija.edu.rs

Dvanaesta beogradska gimnazija je gimnazija opšteg tipa, koja je sa radom počela 1963. godine. Tokom svoje istorije škola je više puta menjala ime i oblast rada, da bi 1990. godine ponovo postala gimnazija.

Gimnazija opšteg tipa ima takav nastavni plan u kome su podjednako zastupljene i prirodne i društvene nauke. Ovakav vid nastave omogućava učenicima da steknu dovoljno predznanje za pripremu različitih prijemnih ispita na fakultetima i višim školama.

U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad mnogobrojnih sekcija: istorijska, astronomsko-geografska, literarna, recitatorska, novinarska, sekcija savremene fizike, klub UN, klub Unesko, debatni klub, hor, likovna, ekološka, programerska, dramska i sportska sekcija, a aktivan je i đački parlament.

SMEROVI - Dvanaesta beogradska gimnazija

Područje rada: Gimnazija

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Dvanaesta beogradska gimnazija

Opšti tip  240  80.51

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Dvanaesta beogradska gimnazija

Opšti tip  240  80.61

Opšti tip  240  83.30

Opšti tip  240  82.66

Opšti tip  240  78.32

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas kontaktirate preko kontakt forme.