Škola za osnovno i srednje obrazovanje ”14. oktobar” – Niš

Telefon: 018/560-848
Website: www.14oktobar.edu.rs
Email: skola14oktobar.nisrs@gmail.com

U OŠ “Vožd Karađorđe” formirano je odeljenje za decu sa posebnim potrebama 1937. godine i to je bilo prvo takvo odeljenje u Nišu. Od 1952. godine nastava se obavljala u današnjoj školi “Radoje Domanović”. Današnju zgradu škola je dobila na korišćenje 1972. godine.

Škola za osnovno i srednje obrazovanje “14. oktobar” u Nišu raspolaže sa 9 učionica, frizerskim salonom, četiri radionice, dva kabineta, fiskulturnom salom, trpezarijom. Školu danas pohađa 96 đaka raspoređenih u 12 odeljenja.

U okviru škole, nalazi se i dnevni boravak za učenike. U boravku rade tri defektologa. Dnevni boravak učenici koriste za odmor, izradu domaćih zadataka, vežbe i druge aktivnosti.

SMEROVI - Škola za osnovno i srednje obrazovanje ''14. oktobar'' - Niš

Područje rada: Tekstilstvo i kožarstvo

• Konfekcijski šivač (3 godine) – 3 mesta
  • Manipulant u tekstilstvu (1 godina) – 6 mesta
  • Ručni tkač (3 godine) – 6 mesta

Područje rada: Delatnost ličnih usluga

• Ženski frizer (3 godine) – 3 mesta
  • Frizerski manipulant (1 godina) – 6 mesta

Područje rada: Mašinstvo i obrada metala

• Bravar (3 godine) – 12 mesta
  • Manipulant u mašinskoj obradi metala (1 godina) – 6 mesta

UPIS UČENIKA SA SMETNJAMA U RAZVOJU

Učenici sa smetnjama u razvoju podnose prijavu u samoj školi. Nakon toga škola vrši proveru zahteva i usklađenost sa posebnim zahtevima nastavnog plana i programa i opštim aktima škole. Ukoliko je sve u redu, škola upisuje učenika.

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?