Gimnazija “Laza Kostić” – Novi Sad

Telefon: 021/6466-766
Website: www.gimnazijalazakostic.edu.rs
Email: lakogim@gmail.com

Gimnazija ”Laza Kostić” iz Novog Sada je najmlađa škola ovakvog tipa u Srbiji. Škola se nalazi u mirnoj gradskoj zoni, što omogućava neometano izvođenje nastave, izolovano od gradske buke.

Nastavni kadar teži kontinuiranom stručnom usavršavanju kroz seminare i edukacije za zaposlene. Cilj predavača je da učenike što bolje pripreme za dalje školovanje. Kroz razvijanje drugarskog odnosa, škola obrazovno deluje na učenike, formirajući svestrane ličnosti. Nastavne aktivnosti posebno se prilagođavaju učenicima koji se aktivno bave sportom.

Školsku zgradu sačinjava 3 objekta: stara zgrada, nova zgrada 1 i nova zgrada 2. U tri objekta smešteno je 14 učionica opšte namene, 6 kabineta od kojih su 2 informatička, 4 specijalizovane učionice, a tu je još i biblioteka, radionica, svečana sala i pomoćne prostorije.

SMEROVI - Gimnazija "Laza Kostić" - Novi Sad

Područje rada: Gimnazija