Gimnazija “Svetozar Marković” – Novi Sad

Telefon: 021/4721-924
Website: www.s-markovic.edu.rs
Email: gim.markovic@gmail.com

Svoje korene gimnazija vuče od Pravoslavne novosadske gimnazije koja je bila osnovana još davne 1811. godine. Zvanično sa radom kao samostalna ustanova, škola počinje 1963. godine, pripajanjem učenika gimnazija “Moše Pijade” i “Jovan Jovanović Zmaj”. Škola nosi naziv našeg poznatog publiciste, socijaliste i političara Svetozara Markovića.

Gimnazija “Svetozar Marković” iz Novog Sada predstavlja važan segment u razvitku opšte temeljne kulture. Nastava se odvija dvojezično, na srpskom i mađarskom jeziku. Učenici po završetku gimnazije imaju mogučnost upisa na bilo koji od fakulteta. Učenici koji žele, mogu da se uključe u rad sekcija u oblasti nauke, sporta, filozofije i umetnosti. Kroz četvorogodišnje obrazovanje učenici se pripremaju za nastavak školovanja na nekom od fakulteta ili visokoškolskih ustanova.

SMEROVI - Gimnazija "Svetozar Marković" - Novi Sad

Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Alek

Da li neko zna koliko će trebati ove godine?

jox

Bora

Da li neko mozda zna kada se prikazuju potrebni bodovi za godinu 2017/18 ? 😀

Andrej