Škola za osnovno i srednje obrazovanje “11. oktobar” – Leskovac

Telefon: 016/242-175
Website:
Email: 11.oktobar@gmail.com

Srednja škola “11. oktobar” je osnovana 1992. godine u Leskovcu. Delatnost škole je obrazovanje i vaspitanje dece sa posebnim potrebama koja su lako mentalno ometena u razvoju.

U ovoj ustanovi se danas obrazuje 220 đaka, kako u Leskovcu tako i u isturenim odeljenjima koja ova škola ima u Vlasotincu, Medveđi i Lebanu. Obrazovanje se sprovodi u područjima rada mašinstvo i obrada metala, hemija, nemetali i grafičarstvo i tekstilstvo i kožarstvo.

Škola za osnovno i srednje obrazovanje “11. oktobar” opremljena je specijalnim kabinetima za reedukaciju i korektivnu gimnastiku učenika. U školi su zaposleni i psiholog, logoped i sociolog. Učenici se obrazuju za rad u sektoru za profesionalno osposobljavanje.

SMEROVI - Škola za osnovno i srednje obrazovanje "11. oktobar" - Leskovac

Područje rada: Mašinstvo i obrada metala

• Manipulant u obradi metala (1 godina) – 6 mesta

Područje rada: Hemija, enemtali i grafičarstvo

• Grafički manipulant (1 godina) – 6 mesta

Područje rada: Tekstilstvo i kožarstvo

• Konfekcijski manipulant (1 godina) – 6 mesta

UPIS UČENIKA SA SMETNJAMA U RAZVOJU

Učenici sa smetnjama u razvoju podnose prijavu u samoj školi. Nakon toga škola vrši proveru zahteva i usklađenost sa posebnim zahtevima nastavnog plana i programa i opštim aktima škole. Ukoliko je sve u redu, škola upisuje učenika.