Gimnazija – Novi Kneževac

gimnazija novi knezevacAdresa: Kralja Petra Prvog Karađorđevića 11, Novi Kneževac
Telefon: 0230/83467
Website: www.gimnazijank.com
Email: gimnaznk@gmail.com

Gimnazija u Novom Kneževcu poznata je po svojim đacima  koji su nosioci brojnih nagrada i priznanja sa raznih takmičenja. Škola je osnovana 1962. godine, kada je izgrađena i zgrada u kojoj je škola smeštena, odlukom Narodnog odbora opštine Novi Kneževac.

Zgrada škole nalazi se u neposrednoj blizini parka i reke Tise, gde je okružena ostalim kulturnim ustanovama Novog Kneževca.

Učenici kroz obrazovno-vaspitni proces stiču neophodnu bazu znanja kako bi nastavili školovanje na nekom od fakulteta ili viših škola. Uz rad stručnog kadra učenici se usmeravaju na oblasti koje ih interesuju i na taj način se profesionalno usmeravaju.

SMEROVI - Gimnazija - Novi Kneževac

Područje rada: Gimnazija