Baletska škola ”Dimitrije Parlić” – Pančevo

Telefon: 013/351-649
Website: dimitrijeparlic.rs
Email: dimitrijeparlic@mts.rs

Baletska škola “Dimitrije Parlić” iz Pančeva nosi ime našeg poznatog baletskog igrača i koreografa Dimitrija Parlića. Od 1998 godine radi izdvojeno odeljenje škole u Alibunaru a od 1999. godine pored odseka klasičnog baleta počeo je sa radom i odsek narodne igre.

Školske 2007/08. godine počela je sa radom srednja škola s odsecima za savremene igre kao i za klasičan balet. Priprema se veliki broj koreografija različitih žanrova i stilova. Rad sa učenicima bazira se na ruskoj baletskoj tehnici uz primenu Vaganove metodike klasičnog baleta. Sa učenicima rade vrhunski baletski pedagozi sa iskustvom, uz pomoć korepetitora.

SMEROVI - Baletska škola ''Dimitrije Parlić'' - Pančevo

Područje rada: Kultura, umetnost i javno informisanje

• Igrač – klasičan balet (4 godine) – 6 mesta
  • Igrač – savremena igra (4 godine) – 6 mesta

UPIS U BALETSKU ŠKOLU

Učenici koji žele da upišu baletsku školu rangiraju se na osnovu sledećih kriterijuma:

• uspeha na prijemnom isptu (za baletske škole)
  • uspeha u prethodnom školovanju što podrazumeva: upseh postignut u osnovnoj baletskoj školi i opšti uspeh iz poslednja tri razreda osnovne škole

Ukoliko kandidat nema završenu osnovnu baletsku školu, polaže ispit za nivo osnovne baletske škole.