Srednja škola “Đura Jakšić” – Rača

Telefon: 034/751-156
Website: www.raca.edu.rs
Email: office@raca.edu.rs

Po odobrenju ministra počinje sa radom Srednja škola u Rači 1920. godine. U prvoj godini upisano je 150 đaka, angažovan je stručan nastavni kadar, prostorije opremljene školskim nameštajem i svim potrebnim nastavnim sredstvima.

Srednja škola “Đura Jakšić” iz Rače, raspolaže sa 4 klasične učionice, laboratorijama za fiziku i hemiju sa pratećom opremom, kabinetom za fiziku, multimedijalnom učionicom za srpski jezik, književnost i strane jezike, posebne 2 učionice za strane jezike, medijatekom, 3 računarska kabineta, fiskulturnom salom, kao i sa dve radionice: elektro i mašinskom. Ukupan broj raspoloživih računara je 49 i svi su povezani na internet, a u funkciji je i jedna Smart tabla.

Danas ovu školu pohađa oko 300 učenika raspoređenih u tri područja rada: gimnazija, trgovina, ugostiteljstvo i turizam i elektrotehnika. Svi smerovi su četvorogodišnji.

SMEROVI - Srednja škola "Đura Jakšić" - Rača

Područje rada: Gimnazija

Područje rada: Trgovina, ugostiteljstvo i turizam

Područje rada: Elektrotehnika