Tehnička škola “Nikola Tesla” – Surdulica

Telefon: 017/814-118
Website: www.nteslasurd.edu.rs
Email: nteslasurd@open.telekom.rs

Nakon Prvog svetskog rata, kapaciteti postojeće škole bili su nedovoljni, pa se iz tog razloga pokrenula inicijativa za izgradnju nove škole. Tokom rata stradao je velik broj Srba iz okoline Surdulice te se došlo na ideju da se u sklopu objekta izgradi i kosturnica. Kamen temeljac postavljen je na Vidovdan 1922. godine, a prvi đaci smešteni su u školske klupe godinu dana kasnije.

Tehhnička škola “Nikola Tesla” u Surdulici raspolaže sa 50 računara povezanih na internet, na kojim učenici pored redovne nastave imaju i mogućnost savladavanja kurseva za koje, nakon polaganja, dobijaju sertifikate. Učenicima je omogućeno i polaganje vozačkog ispita B i C katgorije. Za potrebe polaganja B kategorije škola poseduje 3 automobila, dok za potrebe polaganja C kategorije škola poseduje kaminon nosivosti 2 tone.

Budući učenici biraju jedan od smerova iz tri područja rada: ekonomija, pravo i administracija, elektrotehnika i saobraćaj. Svi smerovi su četvorogodišnji.

SMEROVI - Tehnička škola "Nikola Tesla" - Surdulica

Područje rada: Ekonomija, pravo i administracija

Područje rada: Saobraćaj

Područje rada: Elektrotehnika