Počinje upis srednjoškolaca!

05/07/2016 10:07

Počinje upis srednjoškolaca!

Nakon polaganja male mature, predaje liste želja i rasporeda učenika po srednjim školama u okviru prvog upisnog roka – na red je došao i upis!

Učenici su raspoređivani po srednjim školama na osnovu bodova koje su dobili za uspeh u poslednja tri razreda osnovne škole sabranih sa bodovima koje su osvojili na polaganju završnog ispita i na osnovu popunjene liste želja – kojom su mogli da izraze svoje afinitete i interesovanje za određene obrazovne profile.

Upis u srednje škole održava se u utorak i sredu, 5. i 6. jula!

Učenici koji nisu raspoređeni u prvom upisnom roku predaju listu želja na osnovu koje će biti upisani u srednju školu u okviru drugog upisnog roka.

Preostala slobodna mesta za upis u okviru drugog upisnog roka možete pogledati OVDE.

05/07/2016 10:07

najnoviji
najstariji najviše glasova
Anja
7 godine ranije

Da li neko upisuje farmaceutsko-fizioterapeutsku ili medicinsku “beograd” ove god?

Bogdan
6 godine ranije
Reply to  Anja

Upisujem ja medicinsku “Beograd” u Deligradskoj…

DZEMEX
7 godine ranije

Da li mogu da promenim smer ako sam vec rasporedjen. U
Ekonomsko-Trgovinskoj skoli imam bodova za vise smerova ali sam
rasporedjen u jedan od njih pa me zanima da li bih mogao da promenim
smer??

Duska Kokeric Zivkovic
7 godine ranije

Zalosno je to sto je gospodin Ministar stavio crtu na 50 bodova.jer mnoga deca su ostala uskracena da upisu to sto zele a fali im 3, 4 boda.do crte 50,Niko nije savrsen u osnovnoj sto ne isljucuje da bi oni bili losi u srednjoj naprotiv oni bi se dokazali i bili jos bolji.Nadam se da ce ta cuvena crta da se izbrise i da se deca upisu tamo gde vole a ne tamo gde su upali ispd crte

Roman
7 godine ranije

Onda ce zanati ostati ne popunjeni i sta onda,ovi koji su upisali gimnazije da rade u kladionicama ili barovima.To sto oni ne uce njihov je problem.