“Šnajderi po meri” šiju u Užicu

25/11/2014 13:02

“Šnajderi po meri” šiju u Užicu

Užička tehnička škola organizovala je obuku, a firma iz Arilja je donirala mašine kako bi učenici sa oštećenim sluhom i smetnjama u razvoju mogli da postanu krojači.

Nataša, koja je treći razred frizerskog smera, kaže da je raduje to što sada uči za posao u krojačkoj radionici.

Ona kaže da je otkad ide na obuku naučila da šije jastučnicu i tu i vežba. Pre toga nije znala da šije.

Verica Radojičić, budući konfekcijski šivač, kaže da su im specijalizovane mašine umnogome olakšale celokupan posao.

Nastavnica Žanka Stanojević, koja predaje stručne predmete u Tehničkoj školi “Radoje Ljubičić”, kaže da je zadovoljna radom svojih učenica.

Dobili su donaciju od 140 metara materijala i nameravaju da sašiju program posteljina i pidžama nakon završetka obuke. Nakon toga će taj materijal proslediti školi “Miodrag Matić” u Užicu, školi za gluve. I iz te škole ima polaznika na ovom kursu.

Ariljski “Jasmil” poklonio je deset mašina školi, a njih će moći da koriste i učenici koji pohađaju redovnu nastavu.

Jelena Lukić, menadžer za marketing u firmi “Jasmil” kaže da je cilj ove akcije bilo da se jednostavno uloži u društvenu zajednicu i da se ovoj deci podigne kvalitet života na malo viši nivo.

Nakon završetka dvomesečne akcije “Šnajderi po meri”, sve polaznice će dobiti i sertifikat o završenoj obuci.

Izvor: RTS

25/11/2014 13:02