Tri dana za pravdanje časova?!

03/07/2015 14:08

Tri dana za pravdanje časova?!

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja predložilo je da se u novom Zakonu o obrazovanju nađe i odluka pravdanju časova.

Naime, reč je o predlogu da se roditeljima/starateljima ograniči vreme za koje moraju opravdati izostanak svoje dece iz škole. Predlaže se da taj rok bude tri dana.

Nakon isteka ovog roka, nastavnici bi imali pravo da pozovu socijalnog radnika.

Ova promena bi trebalo da reši problem preteranog izostanka dece iz škola. Prema dostupnim podacima, najviše izostanaka imaju učenici trogodišnjih i četvorogodišnjih škola mašinskog, građevinskog, tekstilnog smera, a u medicinskih i ekonomskim školama je malo bolja situacija. U ovim školama je prosek izostanaka 56 do 60, a gledali su se izostanci samo učenika četvrtog razreda.

Ranije je postojalo pravilo da učenik sa 25 neopravdanih izostanka napušta školu, što više nije slučaj.

03/07/2015 14:08