Informatički smer u gimnaziji

Smer za informatičare u gimnazijama

Učenici razvijaju algoritamski način razmišljanja i stiču odličnu osnovu za bavljenje programiranjem. Uče se osnove računarskih sistema, hardver, softver, programski jezici. Bave se svim vrstama prenosa i očuvanja elektronskih informacija. Upoznati su sa različitim tipovima podataka. Po završetku školovanja, obrazovanje mogu lako da nastave na fakultetu, na programerskom smeru.

Srednje škole - gimnazije sa informatičkim smerom

Ove školske godine nijedna gimnazija u Srbiji ne upisuje učenike na informatički smer.

Pogledajte još

• Ostala zanimanja pogledajte OVDE.
  • Spisak srednjih škola u Srbiji pogledajte OVDE.
  • Izračunaj bodove za upis u srednje škole OVDE.

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?