Krovopokrivač – Opis smera

Zanimanje – Krovopokrivač

Bavi se prekrivanjem krovne građe pomoću raznih materijala. Na početku se izrađuje krovna konstrukcija, što podrazumeva spajanje sloja dasaka i krovnih greda zakucavanjem i postavlja se izolacija kako bi krov postao vodootporan. Nakon toga učvršćuju se letve, čije postavljanje zavisi od građe od koje se sačinjava krov. Na kraju se stavlja finalna naslaga krova i pričvršćuje uz pomoć klinova, bitumena, žice ili maltera. Završni sloj krova može činiti crep, tegola, lim, drvene ploče ili specijalno obrađeni kamen.

Srednje škole sa smerom krovopokrivač

Ove školske godine ni jedna škola ne upisuje učenike na ovaj smer.

Pogledajte još

• Ostala zanimanja pogledajte OVDE.
  • Spisak srednjih škola u Srbiji pogledajte OVDE.
  • Izračunaj bodove za upis u srednje škole OVDE.

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?