Medicinska sestra – vaspitač – Opis smera

Zanimanje – Medicinska sestra – vaspitač

Posao je baziran na rad sa zdravom decom u predškolskim ustanovama od 1 do 3 godine starosti. Podrazumeva vaspitno obrazovnu ulogu i negu zdravlja dece. Zahteva podsticanje pozitivnih radnih navika u ranom uzrastu kao i navike o higijeni, međusobnoj tolerancije i kolektivnoj svesti. Vodi računa o njihovoj ishrani i bavi se povijanjem i presvlačenjem dece.

Podrazumeva sanitarnu proveru pre dolaska dece u ustanovu, zatim vođenje računa o higijeni mlađe dece i stelirisanje i dezinfekciju predmeta sa kojima deca i vapitač dolaze u dodir. Savetuje roditelje i obaveštava ih o novostečenim navikama deteta. Strpljenje i tolerancija je ključ uspeha u ovom poslu, a takođe je bitno da vaspitač nema prisustvo gadljivosti prema raznim telesnim tečnostima. Potrebna je i određena snaga, idržljivost i samopouzdanje posebno u siguacijama presvlačenja i podizanja dece.

Srednje škole sa smerom medicinska sestra - vaspitač

Pogledajte još

• Ostala zanimanja pogledajte OVDE.
  • Spisak srednjih škola u Srbiji pogledajte OVDE.
  • Izračunaj bodove za upis u srednje škole OVDE.

baner_300x250