Pedijatrijska sestra-tehničar – Opis smera

Zanimanje – Pedijatrijska sestra – tehničar

Bavi se zaštitom i prevencijom bolesti kod dece i radi kao pedijatrijski asistent, odnosno asistent dečijem doktoru. Obučen je da koristi određene terapijske metode, spreman da ukaže pomoć pacijentu kao i da obavlja previjanje, prikuplja biološke uzorke i prosleđuje ih na dalju analizu. Vodi računa o sterilizaciji instrumenata i bavi se vakcinacijom kao i organizovanjem obavezne sistematske kontrole i pregleda.

Radi na evidentiranju potrošnog medicinskog materijala i ispisuje medicinske kartone i recepte. Radno mesto je vezano za rad sa zdravom decom uzrasta do 7 godina i uz pomoć drugog osoblja vodi brigu o deci mlađoj od 3 godine. Podstiče zdrave navike i zadužen je za opštu higijenu dece.  Posao se obavlja u ustanovama kao što su dečije bolnice, ambulante i domovi zdravlja.

Srednje škole sa smerom pedijatrijska sestra - tehničar

Pogledajte još

• Ostala zanimanja pogledajte OVDE.
  • Spisak srednjih škola u Srbiji pogledajte OVDE.
  • Izračunaj bodove za upis u srednje škole OVDE.