Prirodno-matematički smer

Prirodno-matematički smer u gimnazijama

Uče se uglavnom predmeti iz prirodnih nauka. Preovlađuju matematika, fizika i hemija, pa zatim biologija, geografija, informatika… Odabir odgovarajućeg gimazijskog smera će u velikoj meri uticati na dalje obrazovanje đaka. Znanje koje đaci steknu na prvom smeru će im biti od koristi ne samo pri upisu već i tokom daljih studija.

Fakulteti koji tu dolaze u obzir su filozofski, filološki i pravni. Sa druge strane, oni koji budu završili prirodni smer će imati dobru osnovu za dalje studije iz matematike, fizike, biologije i hemije. Pored ovih fakulteta u obzir takođe dolaze i visoke tehničke škole.

Srednje škole sa prirodno-matematičkim smerom

Pogledajte još

• Ostala zanimanja pogledajte OVDE.
  • Spisak srednjih škola u Srbiji pogledajte OVDE.
  • Izračunaj bodove za upis u srednje škole OVDE.

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?