Rasadničar – Opis smera

Zanimanje – Rasadničar

Ovo zanimanje bazira se na sve botaničke poslove vezane za uređenje i ulepšavanje zelenih prostora kao i proizvodnjom raznih biljaka i cveća. Obučen je da svojim znanjem i kreativnošću unese zdraviju i komforniju atmosferu životnog prostora. Radno mesto može biti staklenik, plastenik, botanička bašta, komunalno preduzeće ili čak nacionalni park kao na primer Fruška Gora. Nakon završenog školovanja moguće je dodatno obrazovanje za sticanje višeg zvanja.

Srednje škole sa smerom rasadničar

Ove školske godine nijedna srednja škola u Srbiji ne upisuje učenike na smer rasadničar.

Pogledajte još

• Ostala zanimanja pogledajte OVDE.
  • Spisak srednjih škola u Srbiji pogledajte OVDE.
  • Izračunaj bodove za upis u srednje škole OVDE.

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?