Tehničar za kozmetičku tehnologiju – Opis smera

Zanimanje – Tehničar za kozmetičku tehnologiju

Radi sa sirovinama potrebnim za izradu kozmetike. Priprema ih i vrši izbor sastojaka. Bavi se proizvodnjom kozmetike i različitih proizvoda u hemijskoj industriji. Prvenstveno pravi šampone, kreme, losione, paste i parfeme. Zadužen je za skladištenje proizvoda u skladu sa propisima. Podrazumeva se rad u zatvorenom prostoru sa potencijalno opasnim materijama. Zaštitna oprema neophodna.

Srednje škole sa smerom tehničar za kozmetičku tehnologiju

Ove školske godine nijedna srednja škola u Srbiji ne upisuje učenike na smer tehničar za kozmetičku tehnologiju.

Pogledajte još

• Ostala zanimanja pogledajte OVDE.
  • Spisak srednjih škola u Srbiji pogledajte OVDE.
  • Izračunaj bodove za upis u srednje škole OVDE.

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?