Tehničar za oblikovanje (dizajn) enterijera i industrijskih proizvoda – Opis smera

Zanimanje – Tehničar za oblikovanje (dizajn) enterijera i industrijskih proizvoda

Zadatak mu je da osmisli izgled unutrašnjeg prostora neke kuće, stana, firme ili javnog preduzeća. Takođe osmišljava izgled nameštaja najpre se bazirajući na njegovoj funkcionalnosti, pa tek onda i na estetski izgled. Isto tako radi sa proizvodima za široku upotrebu kao što su npr. kućni aparati i drugi tehnički uređaji, prevozna sredstva itd.

Na ovom smeru učenici razvijaju likovno-estetski smisao i uče da postupno dolaze do realizacije u procesu dizajna, od idejnog rešenja, tehničke dokumentacije do završnog modela industrijskog proizvoda koji se izrađuje u raznovrsnim materijalima. Učenici stiču znanja o organizovanju same proizvodnje i izradi tehničkih osnova i dokumentacije u proizvodnji nameštaja.

Srednje škole sa smerom tehničar za oblikovanje (dizajn) enterijera i industrijskih proizvoda

Pogledajte još

• Ostala zanimanja pogledajte OVDE.
  • Spisak srednjih škola u Srbiji pogledajte OVDE.
  • Izračunaj bodove za upis u srednje škole OVDE.