Ovo su neki od najčudnijih “Ginis” rekorda

11/09/2017 14:04

Ovo su neki od najčudnijih “Ginis” rekorda

Davne 1955. godine izašlo je prvo izdanje “Ginisove knjige rekorda”, a od tada, svake godine uživamo u neverovatnih poduhvatima ljudi širom sveta.

U nastavku, pročitajte neke od najbizarnijih rekodra koji su ušli u popularnog Ginisa.

Najviše slamčica u ustima

Simon Elmore, iz Nemačke, 2009. godine uspeo je u usta da stavi 400 slamčica, bez korišćenja ruku, i idalje drži ovaj rekord.

Tuča jastucima

U Minesoti, SAD, 21. jula 2015. godine održana je najveća tuča jastucima, u kojoj je učestvovalo 6621 osoba.

Streličarstvo nogama

Nensi Siefker je 2013. godine ušla u Ginisovu knjigu rekorda, jer je uspela da, nogama, ispali strelu 6,9 metara.

Najbogatija mačka

Kada je Ben Rea umro 1988. godine, ostavio je 12,5 miliona dolara Blekiju- jedinoj prežielojmački od 15 koliko ih je imao. Tako je Bleki postao najbogatijimačak na svetu.

Lomljenje daski za wc šolju

Očigledno, i ovo je bio jedan od “sportova” pomoću kojih je Kevi Šeli iz Nemačke ušao u Ginisa. Naime, ovaj momak je 2007. godine glavom razbio čak 46 daski za wc šolju.

Najduži nokti

Vlasnik najdužih noktiju na jednoj ruci jesre Pridhar Čilal iz Indije, čija dužina kotiju dostiže 909,6 cm. U Ginisa je ušao 2014. godine, dok je Ajana Vilijams ponosna vlasnica najdužih noktiju na svetu.

Otvaranje piva

Najviše boca piva za tri minuta, tokom leta u helikopteru, otvorio je Zao Jang 2015. godine u Kini.

Foto: Instagram

11/09/2017 14:04