U susret zimi: Po kakvom vremenu deca iz Sibira idu u školu?

30/11/2017, 16:45

U susret zimi: Po kakvom vremenu deca iz Sibira idu u školu?

Sigurno su vam bake i deke pričale o tome kako je izgledala njihova golgota odlaska u školu u zimskom periodu i da su se kilometrima probijali kroz snežne namete. Da li znate kako izgleda jedan odlazak deteta iz Sibira na časove?

Slično pričama naših starijih članova porodice, tako i dan danas odlazak u školu izgleda deci iz Sibira. Tako učenici, bez obzira na temperature, svakodnevno odlaze na nastavu, pa čak i kada ona dostigne -50 °C, kao što je slučaj sa Ojmjakonom.

Naime ovo selo u dalekoistočnom delu Sibira ujedno je i najhladnije naseljeno mesto na planeti Zemlji, a najniža izmerena temperatura -71,2 °C. Uprkos ovako niskim temperaturama, nastava se odvija normalno, a u učionicama, temperatura jedva da prelazi 16 °C, što je učenicima sigurno dovoljno, nakon puta do škole na veoma niskim temperaturama.

30/11/2017, 16:45