Saradnja škole i italijanske fabrike

24/10/2014, 15:04

Saradnja škole i italijanske fabrike

Italijanska kompanija Geoks potpisala je sporazum sa Hemijsko-tehnološkom školom u Vranju o prilagođavanju nastavnog programa potrebama privatnog sektora.

Sporazum predstavlja završnicu projekta “Srednje stručne škole kao lideri lokalnog ekonomskog razvoja” koji su realizovali USAID i Beogradska otvorena škola.

Učenici završnog razreda tekstilne struke imaju praksu u pogonima italijanske fabrike obuće Geoks, što predstavlja priliku da primene ono što su naučili u školi.

Učenica Mirjana Ristić rekla je da su na praksi u radionici naučili sve što im je potrebno za rad u struci.

Do 2002. godine, Hemijsko-tehnološka škola imala je obućare, a sada više nema ni kožarskog smera. Zato se ulaže u tekstilni smer, a praksa predstavlja odličnu priliku za učenike da nauče da rade na savremenim mašinama.

Geoks planira da zaposli 1.250 radnika u fabrici koja je trenutno u izgradnji, a učenici koji pokažu interesovanje i savladaju rad na mašinama dobiće i posao.

Izvor: RTS