Zimski seminari u Petnici

14/02/2015 22:18

Zimski seminari u Petnici

Zimski seminari u Petnici su u toku i traju do sredine aprila. U okviru ovih seminara buće uključeno oko 900 srednjoškolaca.

Do 16. februara u istraživačkoj stanici boraviće iskusni polaznici koji su najmanje godinu dana pohađali programe iz oblasti istorije, antropologije, fizike, elektronike, biomedicine, biologije koji će u toku 2015. godine raditi samostalne naučnoistraživačke projekte.

Program zimskog seminara prvi je u nizu tokom 2015. godine na kojem će se okupiti srednjoškolci iz Srbije, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Makedonije.

Sa novom generacijom polaznika radiće oko 400 profesionalnih istraživača iz istraživačkog centra Petnica koji dolaze sa 120 fakulteta i instituta.

Petnica je najveći evropski centar za vanškolsko naučno obrazovanje mladih. Program ovog istraživačkog centra pokriva širok spektar naučnih oblasti u domenu prirodnih, tehničkih i društvenih nauka.

14/02/2015 22:18