Muzička škola “Davorin Jenko”- Beograd (Rakovica)

skolebezslikaAdresa: Miška Kranjca 17, Beograd (Rakovica)
Telefon: 011/3510-036
Website: www.msdjenko.edu.rs
Email: info@msdjenko.edu.rs

Škola počinje sa radom 1951. godine i to kao muzički tečaj. Već nakon dve godine tečaj prerasta u muzičku škola.

Muzička škola “Davorin Jenko” u Rakovici se veoma brzo razvijala. Jedan od najvećih poduhvata i veliki korak u razvoju škole bio je početak delatnosti srednjeg muzičkog obrazovanja, školske 2000/2001. godine.

Učenici danas imaju priliku da se obrazuju i usavršavaju u dva odseka, vokalno-instrumentalnom i teoretskom, na dva smera: muzički izvođač i muzički saradnik. Prijemni ispit za upis u srednju muzičku školu održava se pre završnog ispita.

SMEROVI - Muzička škola "Davorin Jenko"- Rakovica

Područje rada: Kultura, umetnost i javno informisanje

UPIS U MUZIČKU ŠKOLU

Učenici koji žele da se upišu u muzičku školu rangiraju se na osnovu:

•  Uspeha na prijemnom ispitu
  •  Uspeha u prethodnom školovanju (opšti uspeh u osnovnoj muzičkoj školi i opšti uspeh iz tri poslednja završena razreda osnovne škole)

Učenici koji nemaju završenu muzičku školu rangiraju se na osnovu istih kriterijuma, osim što umesto bodova isvojenih na osnovu opšteg uspeha u muzičkoj školi, polažu ispit za nivo osnovne muzičke škole.

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas obavestite preko kontakt forme.

• Branka Dalibor Tasic

Da li dete koje zeli,a sada je 6 dazred osnovne skole ,moze posle 8 u srednju muzicku?…ili da li je kasno da u 7-om upise pevanje ili sta vec da bi moglo srednju muzicku?

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?