Škola za brodarstvo, brodogradnju i hidrogradnju – Beograd (Savski Venac)

skolebezslikaAdresa: Miloša Pocerca 2, Beograd (Savski Venac)
Telefon: 011/3620-743
Website: www.brodarska.edu.rs
Email: sbbh@eunet.rs

Godine 1890. osnovano je Srpsko brodarsko društvo i ono se smatra za preteču današnje škole. Danas, Škola za brodarstvo, brodogradnju i hidrogradnju u Beogradu jedina je ovog tipa koja školuje kadrove u oblasti nautike, brodomašinstva, brodogradnje i hidrogradnje, a pri tom je i jedina škola u Srbiji koja ima sertifikat standarda kvaliteta ISO 9001:200.

Za realizaciju nastave obezbeđena su savremena nastavna sredstva. Nastava za pojedine predmete odvija se u modernim kabinetima sa svom potrebnom opremom. U sklopu vannastavnih aktivnosti aktivne su: plivačka, nautička i veslačka sekcija.

Nakon završene škole za brodarstvo, brodogradnju i hidrogradnju, moguć je nastavak školovanja na velikom broju fakulteta i visokih škola. U školi je takođe moguće vanredno školovanje, a dostupni su i programi prekvalifikacije i dokvalifikacije.

SMEROVI - Škola za brodarstvo, brodogradnju i hidrogradnju - Savski Venac

Područje rada: Saobraćaj

Područje rada: Geodezija i građevinarstvo

Područje rada: Mašinstvo i obrada metala