Matematička gimnazija – Beograd (Stari Grad)

matematicka gimnazijaAdresa: Kraljice Natalije 37, Beograd (Stari Grad)
Telefon: 011/2641-378
Website: www.mg.edu.rs
Email: mg@mg.edu.rs

Matematička gimnazija u Beogradu, osnovana je 1966. godine. Ovo je jedinstvena ustanova u Srbiji, koja edukuje talentovane đake u oblasti matematike, prirodnih nauka i informatike.

Nastava se odvija u manjim grupama, primenom različitih oblika nastave, uz mentorski rad nastavnika. Škola teži konstantnom unapređivanju nastave ugledajući se na najistaknutije svetske institucije. Učenici škole nosioci su brojnih nagrada i priznanja sa međunarodnih takmičenja.

Škola danas ima savremeno opremljene učionice, medijateku, biblioteku, kabinet informatike, kabinet hemije, fiskulturnu salu, svečanu salu.

SMEROVI - Matematička gimnazija - Stari Grad

Područje rada: Gimnazija

BODOVI ZA UPIS 2017/2018 - Matematička gimnazija - Stari Grad

Obdareni učenici u matematičkoj gimnaziji  100  274.50

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Matematička gimnazija - Stari Grad

Obdareni učenici u matematičkoj gimnaziji  100  253.50

Obdareni učenici u matematičkoj gimnaziji  100  235.00

Obdareni učenici u matematičkoj gimnaziji  100

UPIS OBDARENIH UČENIKA

Obdareni učenici koji žele da upišu matematičku gimnaziju rangiraju se na osnovu sledećih kriterijuma:

• Uspeha na prijemnom ispitu (za upis obdarenih učenika matematičke gimnazije)
  • Uspeha na završnom ispitu
  • Uspeha u prethodnom školovanju (opšti uspeh od VI do VIII razreda osnovne škole i rezultati postignuti na takmičenjima u VIII razredu iz predmeta koji su od značaja za upis određenog odeljenja)

Na prijemnom ispitu za upis obdarenih učenika u matematičku gimnaziju polaže se:

• Test iz matematike

Maksimalan broj bodova koji učenik može da ostvari na prijemnom ispitu je 240.

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas obavestite preko kontakt forme.

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?