Muzička škola “Josif Marinković” – Beograd (Vračar)

marinkovicbgdAdresa: Krunska 8, Beograd (Vračar)
Telefon: 011/3236-504
Website: www.josifmarinkovic.edu rs
Email: muzicka@josifmarinkovic.edu.rs

Muzička škola “Josif Marinković” je osnovana 1948. godine u Beogradu. Nosi ime našeg poznatog kompozitora Josifa Marinkovića. Mnogi učenici su posle završetka ove škole nastavili sa profesionalnim bavljenjem u oblasti muzike. Škola nudi obrazovanje u trajanju od 4 godine u području rada kultura, umetnost i javno informisanje, za obrazovni profil muzički izvođač.

Učenici imaju mogućnost da pohađaju muzičke predmete uporedo sa nekom drugom stručnom školom ili gimnazijom.

SMEROVI - Muzička škola "Josif Marinković" - Vračar

Područje rada: Kultura, umetnost i javno informisanje

UPIS U MUZIČKE ŠKOLE

Učenici koji žele da se upišu u muzičku školu rangiraju se na osnovu:

• Uspeha na prijemnom ispitu
  • Uspeha u prethodnom školovanju (opšti uspeh u osnovnoj muzičkoj školi i opšti uspeh iz tri poslednja završena razreda osnovne škole)

Učenici koji nemaju završenu muzičku školu rangiraju se na osnovu istih kriterijuma, osim što umesto bodova osvojenih na osnovu opšteg uspeha u muzičkoj školi, polažu ispit za nivo osnovne muzičke škole.

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas kontaktirate preko kontakt forme.

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?