Gimnazija ”9. maj” – Niš

Telefon: 018/257-088
Website: www.9maj.edu.rs
Email: gimnazija@9maj.edu.rs

Škola je više puta kroz svoju istoriju menjala oblast obrazovanja. Od trgovačke škole 1936. godine, preko ekonomske škole, prirodno-matematičke škole pa sve do današnje gimnazije opšteg tipa.

Gimnazija “9. maj” iz Niša je uspostavila saradnju sa gradskim institucijama (Narodna biblioteka, Narodno pozorište, Niški kulturni centar, Dom vojske, Univerzitet u Nišu itd.) i učestvuje na velikom broju manifestacija kroz zajedničke projekte. Zgrada škole izgrađena je 1936. godine. Za njen današnji izgled zaduženi su učenici umetničkih škola iz Niša, Banja Luke i Plovdiva koji su grafitima oslikali spoljašnji zid zgrade.

Školu pohađa 670 učenika, raspoređenih u 23 odeljenja. Nastava se odvija u 2 smene. Zgrada škole obuhvata 2200 m2. Škola poseduje savremeno opremljene učionice i kabinete, laboratorije, salu za fizičko, 2 prostorije za biblioteku. Gimnazija je opšteg tipa i školovanje traje 4 godine.

SMEROVI - Gimnazija ''9. maj'' - Niš

Područje rada: Gimnazija